1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Komiser operasyonunda 6 kişi cezaevine gönderildi
Şehit Komiser operasyonunda 6 kişi cezaevine gönderildi

Şehit Komiser operasyonunda 6 kişi cezaevine gönderildi

TEM Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Osman Demir’e düzenlenen silahlı saldırının ardından yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 22 kişiden 6’sı cezaevine gönderildi.

A+A-

Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından  gönderilen yazılı basın bülteninde aşağıdaki ifadelere yer verildi:

15.07.2011 günü saat 21:33 sıralarında İlimiz Yeni Mahalle Haydar Koyuncu Sokak üzerinde kimliği belirsiz PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı eyleminde bulunulmuş olup; bu hain saldırı sonucu TEM Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Osman DEMİR şehit olmuştur.

Saldırı sonrasında devam eden çalışmalarda, 16.05.2011 günü Saat: 09:30 sıralarında silahlı saldırı eylemini gerçekleştiren PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiştir.

Ölü olarak ele geçirilen teröristin üzerinde (1) adet Kaleşnikof Otomatik Tüfek ile bu silaha ait mühimmatlar ele geçirilmiştir

Sıcak temasta Özel Harekat Şube Müdürlüğü bünyesinde görevli olan bir Polis Memuru yaralanmış ve tedavisine başlanılmıştır.

Ölü olarak ele geçirilen terör örgütü mensubuna eylem öncesinde ilimiz Aydınlar ilçesinden ve İlimiz merkezinden örgütsel birliktelik içerisinde olan ve yardım eden şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda Siirt merkez ile Kurtalan ve Aydınlar İlçesinde 21 şahıs, Van ilinde ise 1 şahıs olmak üzere toplam 22 şahıs gözaltına alınmış olup bu şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız av tüfekleri ile bu tüfeklere ait fişekler, iki adet kurusıkı tabanca, örgütsel içerikli dokümanlar, cep telefonları, hafıza kartları ve sim kartları ele geçirilmiştir.

22-23.07.2011 tarihinde suç dosyası ile birlikte adli makamlara sevk edilen şüphelilerden, yaşı küçük 2 (iki) şahıs olmak üzere toplam 15 (on beş) şahıs savcılık ifadesi hitamı serbest kalmış, tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edilen yaşı küçük 1(bir) şahıs olmak üzere toplamda 6 (altı) şüpheli şahıs “Terör Örgütü Üyesi Olmak - Terör Örgütüne Bilerek ve İsteyerek Yardım Etmek” suçlarından tutuklanarak ilimiz E Tipi kapalı cezaevine teslim edilmişlerdir.

Gözaltına alınan 1 (bir) şahsın işlemleri ise devam etmekte olup işlemleri akabinde Adli Makamlara sevk edilecektir.

Bu haber toplam 2628 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!