1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Şehit Bilgen’in vurulduğu yerde olacağız!
Şehit Bilgen’in vurulduğu yerde olacağız!

Şehit Bilgen’in vurulduğu yerde olacağız!

Yüreklerde 26 Aralık Pazar gününün çırpıntısı. 9 can insanlık için son nefeslerini o gemide verdiler, gözlerini dahi kırpmadan. 9 can’dan birisi de Siirt’ten Şehit İbrahim Bilgen idi…

A+A-

Siirt’ten İbrahim Bilgen ve 8 arkadaşı yüzlerce aynı heyecanı taşıyan inananlar arasında canlarını verdiler.  Zalime “vız gelirsin. Senin zulmün varsa bizim de Rabbimiz” var dediler. 26 Aralık Pazar günü İsrail’in saldırısına uğrayan Mavi Marmara gemisi vatanına geri dönüyor. Binlerce, onbinlerce yürek Sarayburnu’nda Mavi Marmara ve gazilerini karşılayacak.

SİİRTLİLER.NET, ŞEHİT İBRAHİM BİLGEN’İN VURULDUĞU YERDE OLACAK

Gemide sadece Mavi Marmara gazileri, şehitlerin yakınları, gemideki aktivistler, İHH yetkilileri ve ulusal basın temsilcileri bulunacak. Çanakkale’de Cumartesi gecesi karşılanacak olan gemide Siirt’ten şehit İbrahim Bilgen’in vurulduğu yerde olacak olan Siirtliler.Net, çok özel görüntüleri gemi İstanbul’a varmadan siz kıymetli okurlarıyla paylaşacak.Mavi Marmara’yı Karşılama Programı Nasıl Olacak

-          İstanbul’dan 25 Aralık Cumartesi sabah 10.00’da otobüslerle Çanakkale’ye hareket.

-          Çanakkale’den (Cumartesi akşam) Mavi Marmara ile İstanbul’a dönüş. 9 saat sürmesi tahmin ediliyor. Bu yolculuk sırasında Şehit İbrahim Bilgen’in vurulduğu yerden ve gemi içerisinden görüntüler Siirtliler.Net’ten yayınlanacak.

-          Mavi Marmara, İstanbul Avcılar’a doğru Pazar sabahı yaklaşınca gemi açıkta bekletilecek. Bu sırada 9 şehidin resimlerinin bulunduğu 9 tane deniz motoru Mavi Marmara’ya gidip gemiyi teslim alacak. Tüm bu görüntüler yine Siirtliler.Net okurlarıyla anlık olarak paylaşılacak.

-          Gemi öğlen vakitlerinde Sarayburnu’na yaklaşacak ve denizde çok sayıda motorla ve sahilde onbinlerce insan tarafından büyük bir coşkuyla karşılanacak.

-          Karşılama töreninde aktivistlerin konuşmalarının yanı sıra marşlar, ezgiler söylenecek.

 

NOT: Görüntüler hem Siirtliler.Net sitemizde hem de facebook sayfamızda paylaşılacaktır.

Facebook sayfamız linki: http://www.facebook.com/pages/SIIRTLILER/248205262404 

Bu haber toplam 3621 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!