1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehit Bilgen'i onbinler uğurladı
Şehit Bilgen'i onbinler uğurladı

Şehit Bilgen'i onbinler uğurladı

İsrailliler tarafından şehit edilen İbrahim Bilgen'in cenaze namazı Siirtte onbinlerce vatandaş tarafından kılındı.

A+A-

ŞEHİT BİLGEN’i ONBİNLER UĞURLADI

Filistin’e insani yardım götürürken haydut İsrail’in saldırısı sonucu şehit olan Siirt’li İbrahim Bilgen’in bugün Cuma namazını müteakip onbinlerin katılımıyla son yolcuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Vali Musa Çolak Milletvekilleri Yılmaz Helvacıoğlu ile Afif Demirkıran, Belediye Başkanı Selim Sadak Emniyet Müdürü Celali topuz’un yanı sıra on binlerce vatandaş katıldı.

İzdiham Yaşandı

Şehit Bilgen’in cenazesi Çarşı caminde kılınan cenaze namazının ardından Şeyh Musa mezarlığına defin edilmek üzere caminden çıkartıldı. Cenazenin Cami avlusunda görülmesiyle birlikte şehit cenazesine dokunmak isteyen vatandaşlar arasında izdiham yaşandı. İzdiham, Polis tarafından oluşturulan kordon ile güçlükle önlendi.

BİLGEN OMUZLARDA TAŞINDI

Şehit İbrahim Bilgen defin edilmek üzere Şeyh Musa mezarlığına cenaze arabasıyla götürülmesi teklifi oraya toplananların isteği üzerine omuzlarda taşındı. İsrail’e lanet yağdıran Onbinler , “Hamasa selam direnişe devam”, “Mehmetçik Gazze’ye”, “Şehit Bilgen Yolun Yolumuz”, “Kahrolsun İsrail” diye sloganları attı.

BAYANLAR FİLİSTİN BAYRAĞI TAŞIDI

Şehit Bilgen’in cenaze törenine çok sayıda bayan vatandaşın katıldığı görüldü. Bayan vatandaşlar ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile şehit İbrahim Bilgen’in fotoğraflarını gururla taşıdı. Cenazeye Şeyh Musa mezarlığına kadar eşlik eden bayan vatandaşlarımız diğer vatandaşlarımız gibi korsan İsrail’e lanet yağdırdı.

DEĞİŞİK PANKARTLAR

Cenaze törenine katılan vatandaşlarımız İsrail’e tepkileri değişik şekilde verdikleri gözlendi. Bir vatandaşımız 2.Dünya Savaşı öncesi yaklaşık 6 milyon Yahudi’yi öldüren Almanya Başbakanı Adolf Hitler’in fotoğrafını taşıdı. Vatandaşımız Hitler’in “Birgün Öldürmediğim Her bir Yahudi İçin Bana Lanet Edeceksiniz” sözüne “Keşke Senin Kadar Şanslı Olsaydık” diye atıfta bulundu. 

Bu haber toplam 4714 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!