1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şehir planlamasıyla ilgili imar komisyonu kuruldu
Şehir planlamasıyla ilgili imar komisyonu kuruldu

Şehir planlamasıyla ilgili imar komisyonu kuruldu

Bayram arifesinde bayramların ruhuna denk bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

A+A-

Siirt Belediyesi, İnşaat sektöründeki firma yetkilileri ile Siirt’teki imar çalışmaları üzerine bir toplantı tertip etti.

 

Toplantıyı yöneten Belediye Başkanı Selim Sadak, Başkan yardımcısı Kemal Buluş, İmar Müdürü M. Emin Akkaş ve imar komisyonu temsilcisi Bayram Kaçar Siirt’in çağdaş bir şehir standartlarını yakalayabilmesi için; Binaların çekme mesafesi, asma katları, teras katları, su basman kodunun cadde ve çevreyle ilişkisini teferruatlarıyla anlattılar.

 

Düzeyli tartışmaların yaşandığı ve bugüne kadar yapılan hataların tespit edildiği toplantıda Siirt’in geleceğinin kurtarılması noktasında ortak tavır alınacağı kararlaştırıldı.

 

Toplantı neticesinde; yeni yerleşim yerlerinde %30’luk betonarme sınırından asla taviz verilmeyeceği, kaldırımlarda merdiven ve bodrum girişlerinin de tarihe karışacağı vurgusu yapıldı.

 

Toplantı sonunda Siirt’in geleceğini ilgilendiren imar sorunları ile ilgilenecek Belediye Başkan Yrd. Kemal Buluş, İmar Müdürü M. Emin Akkaş, Nevaf Bilek, Zekeriya Batği, M. Fatih Sağlam, Yusuf Erten, ve Murat Hızır Akınay’dan oluşan bir komisyon kuruldu.

Bu haber toplam 2648 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!