1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Seçim öncesi Aysun KAYACI gelsin milletvekillerimizi seçsin!
Seçim öncesi Aysun KAYACI gelsin milletvekillerimizi seçsin!

Seçim öncesi Aysun KAYACI gelsin milletvekillerimizi seçsin!

Siirtli seçmen kendi içinden çıkan yöneticileri görmek istiyor. Siirtli seçmen “Siirt’te hiç adam yok mu?!” diye haykırıyor. Siirtli seçmen hatalarıyla sevaplarıyla yöneticiliği sona erdiğinde Siirtli halk arasında yaşayacak insanları seçmek istiyor. Siir

A+A-

Parti Genel Başkanlarının, Aysun KAYACI’dan farkı ne?

 

                 Seçim zamanına yaklaştıkça hatırlanan ve seçmenin en fazla mağdur edildiği konulardan biri olan oy vereceği insanı “seçme özgürlüğü”ne ambargo koyan bir uygulama artık seçmene “yeter artık söz milletin!” dedirtecek kadar bıktırdı. Genel merkez buyruklarının” seçmenin iradesine ipotek koymak anlamına gelen ve dahi hangi milletvekilini seçmemiz gerektiğini bize dayatan anlayışın, Aysun KAYACI’nın “benim oyumla köylünün oyu aynı değerde olmamalı” fikrinden bir farkı yok aslında.

                Aysun KAYACI ne demek istiyor bununla biraz açalım. Aysun, “çiftçi, köylü, dar gelirli, hangi milletvekilinin iyi olduğunu benim kadar iyi anlayamaz ve benim kadar seçim, seçmek, seçilmek nedir bilmez bunlar” diyerek kendi oy değerinin mesela en az 30 köylü kadar olmasını istiyor  (ilginçtir üniversiteli köylü, çiftçi, dar gelirli olabileceğini unutuyor) .

                Aysun KAYACI, halkın Anayasa ile teminat altına alınmış eşit yaşama, seçme, seçilme hakkını elinin ve aklının tersiyle itiyor. Bahsettiği halk sınıfının Türkiye’nin nerdeyse %60 nı içine aldığını da unutarak kendi fikrince bir çeşit “elit seçmen” sınıfı oluşturmaya çalışıyor. Yani aristokratlar, teknokratlar, Lordlar, Sörler sınıfı oluşturmak isteyenlerin dillendirebileceği bu anlayış sadece Aysun KAYACI’da yok aslında…

SİİRTLİLER.NET

                AK Parti, BDP, CHP, MHP başta olmak üzere tüm partilerin seçmene bakış açıları aslında aynı ama bunu hiçbiri Aysun KAYACI gibi açık bir şekilde söylemiyor ve belli etmeden aynı Aysun KAYACI’nın dediğini yapıyorlar tek bir farkla Aysun Kayacı seçmene müdahaleyi sonda yaparken Parti Genel Başkanları bu müdahaleyi daha milletvekilinin adı bile konulmadan önce yapıyor. Seçilecek olan milletvekiline aslında Genel Başkanlar seçiyor, bizler ise sadece ve sadece seçilmek için seçileni seçmek zorunda bırakılıyoruz.

                Siirt açısından bakıldığında bu durum çok daha açık bir şekilde görülebilir. Siirt milletvekillerinin ve belediye başkanının özgeçmişlerine bakmak bu konuyu anlamak için yeterli olur. Bir milletvekili 1977’den beri Siirt’te yaşamıyor, bir milletvekili Siirtli olduğunu ispat etmek için şu tarihlerde ben şuradaydım gibi uzak derelerden su getirmeye çalışıyor ama daha bir dönem önce bir başka ilin milletvekili olduğunu unutturamıyor, bir milletvekili Mardinli, belediye başkanı daha önce Şırnak milletvekilliği yapmış Şırnak-İdil’li.

                Siirtli seçmen kendi içinden çıkan yöneticileri görmek istiyor. Siirtli seçmen “Siirt’te hiç adam yok mu?!” diye haykırıyor. Siirtli seçmen hatalarıyla sevaplarıyla yöneticiliği sona erdiğinde Siirtli halk arasında yaşayacak insanları seçmek istiyor. Siirtli seçmen “Yeter Artık Söz Siirtlinin!” olsun istiyor.

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 3337 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!