1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. SBS’den Türkiye birincisine 3 aferin ödülü
SBS’den Türkiye birincisine 3 aferin ödülü

SBS’den Türkiye birincisine 3 aferin ödülü

SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye’nin birincileri arasına Siirt’in ismini yazmayı başaran Ayfer Ertaş adlı öğrenciye 3 aferin ödülü geldi.

A+A-

SBS 2011 yılı 7.sınıf sonuçlarında Siirt’ten beklenen müjde Ayfer Ertaş adındaki öğrencimizden geldi. Siirt’in ismini Türkiye birincileri arasına yazdırmayı başaran Ayfer Ertaş, imkânsızlıklar içerisinde, dişiyle, tırnağıyla bu başarıyı kazandı.

AYFER’İN BAŞARISINA 3 TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ

Siirtliler.Net tarafından duyurusu yapılan Türkiye birincisi Ayfer Ertaş’a aferin manasında 3 ödül geldi. Ödüllerden 2 tanesi İstanbul’dan, bir tanesi ise Siirt’ten…

 

VADULLAH TAŞ (Sinema filmleri arşivcisi) – 150 TL

İstanbul’da yaşayan ve sinema dünyasının saygın isimlerinden Siirt Holaniyeli Vadullah Taş.

 

MURAT ÇELİK (Uzman Mimar) – 150 TL

İstanbul B.Şehir Belediyesi KUDEP’te Raportör. Siirt Fikir Sanat Platformu Yöneticisi

 

GÜZİDE SEVGİLİ (Öğretmen) – 1 Çeyrek Altın

Açı Dershanesi Öğretmenlerinden

 

Peki, Siirt’in adını Türkiye birincileri arasına yazdırmayı başaran Ayfer Ertaş kimdir? İşte bu sorunun cevabı belki de birçok okuyucuyu duygulandıracaktır…

Evinde 10 kardeşten biri. Babası hastalığından dolayı bu yıl vefat etti. Babasının vefatı çalışma temposunu olumsuz etkiledi. Deneme sınavlarında derecesini düşürdü. Ailesi, Ayfer’in okumasını çok istiyor ve imkânları nispetince ona destek veriyor. Büyük ağabeyi askerde. Kardeşi Ayfer’in hocalarını sürekli arayıp bilgi alıyor. Evin geçimi ikinci büyük ağabeydi. Pazarcılık yapıyor. Ayfer’in hedefinde Galatasaray Lisesi’ni sonrasında da Tıp Fakültesi’ni okuyup bitirmek var. Derslerini kalabalık olan evinde kardeşlerinin arasında çalışarak yapan Ayfer, Siirtlilerin SBS’de gülen yüzü oldu.

Bu haber toplam 3207 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!