1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sayın Bahçeli ve Sayın Türk, biz kardeş miyiz?
Sayın Bahçeli ve Sayın Türk, biz kardeş miyiz?

Sayın Bahçeli ve Sayın Türk, biz kardeş miyiz?

Pervarililer Derneği, ülkemizde meydanlarda başlayıp mezarlıklarda biten acılarımıza dikkat çekerek aynı tecrübeleri yaşamak istemediklerini dile getirerek Bahçeli ve Türk’ü samimi davranmaya davet etti.

A+A-

Dernek Başkanı İnan Özcan yaptığı yazılı açıklamada şu satırlara yer verdi:


İzmir’de DTP konvoyunun taşlanmasıyla memleketin tansiyonu yeniden yükselmiştir. Yaşanan bu kışkırtıcı ve tehlikeli olaylara inan özcanprovokasyon deyip geçme lüksünü kendimizde göremeyecek kadar vatanımızı ve milletimizi seviyoruz. Biz bunu sosyolojik açıdan bir veri, bir müdahale ve tedavisi aciliyet arzeden bir harakiri olarak görüyoruz.

 

Bu ülke meydanlarda başlayıp mezarlıklarda biten çok acılara şahitlik etmiştir. Böyle acı tecrübeler yaşamak istemiyoruz artık. Milyonlara hitap eden iki liderimizden Sayın Devlet Bahçeli’den ve Sayın Ahmet TÜRK’ten "Türk Kürt kardeştir" sözünün sözde değil özde gerçekliğini ortaya koymalarını ve bu tarihi sorumluluklarının gereğini yerine getirmelerini bekliyoruz.

 

Bundan yola çıkarak yaklaşan kurban bayramında iki liderimizi Siirt’e, halkın bayramını hep birlikte kutlamaya davet ediyoruz. Çünkü aynı meydanı paylaşamadığımız sürece aynı memlekette huzur içinde yaşayamacağımızın kaçınılmaz idraki içindeyiz.

 

Sayın Bahçeli ve Sayın Türk; halk olarak size kucak açtık, buyurun hep birlikte bayramlaşalım.

Siirt / Pervarililer Derneği Başkanı

İnan ÖZCAN

Bu haber toplam 2196 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!