1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sattıkları çiğköftelerin parasını Somali'ye gönderiyorlar
Sattıkları çiğköftelerin parasını Somali'ye gönderiyorlar

Sattıkları çiğköftelerin parasını Somali'ye gönderiyorlar

Günlerdir ekranlara ve gazete sayfalarına konu olan Somali’deki çocukların açlık dramı Siirt'ten iki arkadaşı harekete geçirdi.

A+A-

Ramazan ayında tuttuğumuz oruçları zengin iftar sofralarında açarken Dünya’nın başka bir yerinde bir yudum su bulamadığı için ölen çocukların dramına Siirt’ten kulak verdiler.

 

Güres caddesi üzerinde yaptıkları çiğ köfteleri satan idealist iki genç. Yaşanan drama sessiz kalamadılar. Abdullah Eskifuruncu ile Ahmet Eskigün adlı gençler yaşanan drama sessiz kalan Dünya’daki süper güçlere inat yaptıkları çiğköfteleri satıyor ve gönderdikleri yardımlarla Somali’deki insanlık dramına tepki gösteriyorlar.

 

Onların tek bir dilekleri var. Somali’de yaşanan dramın sona ermesi. “Çorbada bizim de bir tuzumuz olsun” dediler ve Güres caddesinde yoğurdukları çiğköftelerin parasını Somali’ye gönderiyorlar.

 

 

ŞU ANA KADAR 800 TL TOPLADIK

BAYRAM HARÇLIKLARIMIZI DA KATACAĞIZ

 

Geçlerden Ahmet Eskigün, “Onlar açken biz burada oruç tutup zengin iftar sofralarımızda orucumuzu açmayı kendimize yediremiyoruz. Televizyonlarda gördüğümüz o manzarayı görüp de kayıtsız kalmak mümkün değil. Arkadaşım Abdullah ile birlikte harçlıklarımızın yanı sıra elimizdeki marifeti de değerlendirerek orada yaşayan insanlara daha fazla yardım etmek istedik. Sağolsun vatandaşlar da bu hassasiyetimizi benimsedi ve bize destek çıkıyorlar. Şu ana kadar 800 TL topladık. İnşallah çok daha fazlasını toplayacağız. Bayramda da gelecek olan harçlıklarımızı üstüne koyarak Somali’ye göndereceğiz. Umarım Dünya üzerindeki diğer halklar da oradaki feryadı duyup yardım ellerini onların üzerinden esirgemezler.” Dedi.

 

Her iki gencin bu davranışı vatandaşlar tarafından takdir toplarken Somali’deki çocukların feryadını duyan Siirt’teki kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve işadamları bu feryada kayıtsız kalmayıp yardım kampanyalarına imza atıyorlar.

Bu haber toplam 3293 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!