1. YAZARLAR

  2. Reşat Ağır

  3. Sarraf Rıza
Reşat Ağır

Reşat Ağır

Yazarın Tüm Yazıları >

Sarraf Rıza

A+A-

Kamuoyunda ilk kez sanatçı Ebru Gündeş ile evlenmesiyle tanınmıştı. Daha sonra bazı iddalara göre Türkiye’nin cari açığına katkı sağladığı söylendi ve en sonunda 17-25 Aralık’ da 3 bakan ve Halk Bank Genel Müdürü Süleyman Aslan ile örgüt faaliyeti çerçevesinde "haksız maddi menfaat ilişkisi" geliştirdiği iddia edilmişti.

Bunlar iddamıdır? Aslı nasıldır? Bu pekte anlaşılacağını zannetmiyorum,
Rıza SARRAF davasında
Bizim anlamamız gereken konu ve sorulması gereken soru bir film seti var ortada, burdaki oyuncuların pozisyonları ve filmin sonunda esas oğlanın akıbeti, bu akıbete karşısında senarist olan ABD ninde Türkiye ye biçtiği rol nedir? Aslında tamda bunu bilmek ve senarist ABD nin setteki adamlarının kim olduğunu bulmak ve belki de senaryoyu ele geçirebilir miyiz bunun uğraşı içinde olmamız gerektiğini düşünmekteyim.

Film Setlerinde Mutlaka Göreceğiniz 8 Karakter

1- Kağıtlar fışkırtan 'Yönetmen Yardımcısı' - Rıza Sarraf davasının hâkimi Richard Berman
2- Radyasyon Saçan 'Yapım Koordinatörü - Fox TV BBC gibi kanallar
3- Çıtı-Pıtı 'Kostümcüler – Davada bulunan Jüriler
4- Hafif Göbekli 'Boom'cu - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger
5- Anaç 'Sanat Yönetmeni' – Feto törör örgüt başı Gülen
6- İnsan olmadıklarına inanılan 'Stajyerler ve Fügüranlar - Feto örgütü ‘’kaymak Tabaka elemanları
7- Her konuya hakim 'Şöför abiler - Kılıçtaroğlu ve Akşener
8- Çaycı Abilerimiz ve Ablalarımız - Türkiye’deki gezi zihniyeti ve çakma entelektüel müptezeller

İşte hepsinde Amerika’nın yapımcılığını yaptığı bir film eyy ABD bu film tutmayacak. Sanat yönetmenin dandik çünkü

Peki Sarraf neden ABD. de tutuklandı neyle yargılanıyor biliyor musunuz?
İran'a karşı uygulanan yaptırımları delme, kara para aklama gibi saçma sapan nedenler, neden saçma sapan irana uygulanan ambargoların en katı haliyle 2010’ da yaptığı yeni yasayla genişleten ABD Tramp döneminde 2010 çıkardığı yasaya tam zıttı ambargonun İran'a uygulanan ambargonun kalkmasının ardından, ülkenin ABD ile ticari hacmi büyümeye devam ediyor. 2017 başında Boeing firmasından 80 uçak alan Aseman Havayolları, 60 adetlik yeni bir sipariş daha verdi.

Yani iranla ABD işler tıkırında yani devlet devletle iş yapıyor da, iş adamı yapmış çokmu, birde bu iş adamı senin vatandaşın olmadığı halde sen hangi hakla bu adamı tutuyorsun Türkiye’de hukuk olmadığını her gördüğüne anlatan boom’cu CHP niye hala ayna ışık tutarsın bu filme.
Tabii Yapımcı ABD İranla Suudilerin bir birlerine düşmanlığında kendine çok iyi bir dengeyle fırsata çevirdiğinde bir kenara atmamak lazım.

Türkiye mi ? Hedef 2019 seçimleri işte tamda bu noktada AK partiyi itibarsızlaştırmak. Ama bilmiyorlar ki Ak Partiyi Elinde kan olanlar geçmişi karanlık olanlar itibarsızlaştıramaz bu bilmiyorlar.

Ak Partiyi sadece Ak Partinin içindeki AKP liler itibarsızlaştır buda iktidarın en büyük handikabı 2019 seçimlerde Ak partinin Rakibi AKP li menfaatçi ve yiyiciler olacaktır.


Selam ve Dua ile

Bu yazı toplam 987 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum