1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Sarıklı cübbeli Fadıl Akgündüz
Sarıklı cübbeli Fadıl Akgündüz

Sarıklı cübbeli Fadıl Akgündüz

İstanbul WOW Otel'de yapılan 'Alimler toplantısı'na katılım geniş oldu. Fadıl Akgündüz, töreni bu kıyafetle izleyip, dinledi.

A+A-

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılması beklenen ancak son anda valilikçe iptal edilen “Alimler toplantısı” 42 ülkeden yaklaşık 300 İslam aliminin katılımıyla WOW Otel’de yapıldı. Salona tekerlekli sandalyeyle gelen İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na, İslam’a Üstün Hizmet Ödülü’nü Şeyh Halid Seyfullah Rahmani verdi.

 

Fadıl Akgündüz, ‘Niye böyle giyindiniz?’ diye soran gazetecilere kıyafetini överek şu yanıtı verdi: “42 ülkeden gelen İslam alimleri bu şekilde giyiniyor. Garip olan bu kıyafeti giymek değil. Garip olan kıyafeti giymemek. Bugün iş konuşmayacağız. Türkiye tarihinde en şerefli ödül dağıtıldı. Bütün alimler burada toplandı. Bu gece bunun hazzını yaşıyoruz. Bu bizim özümüz. Atalarımıza bakınca, geçmişimize bakınca, bu giyim tarzı bir cemaatin giyim tarzı değil. İslam alimlerinden gelen kıyafetlerin hepsi aynı ise burada da giymek normal.”  dedi.

 

(vatan)

Bu haber toplam 6396 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!