1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Sarigül’ün tartışmalı ilişkileri ve malvarlığı
Sarigül’ün tartışmalı ilişkileri ve malvarlığı

Sarigül’ün tartışmalı ilişkileri ve malvarlığı

Baykal’a, “Sen Ergenekon’un avukatısın” diyenler, 30 Kasım 2008 tarihinde, Sarıgül’ün şu anda Ergenekon zanlısı olan Mehmet Haberal’a, telefonda, “Talimatınızı aldım ve konuşmamı tamamen değiştirdim. Ben Türkiye’nin Başbakanı olacağım belki ama benim başb

A+A-

Sarigül’ün tartışmalı ilişkileri ve malvarlığı

                                                        

                Mustafa SARIGÜL, son zamanlarda sanki alternatif bir lider gibi gösterilmeye çalışıyor ve birçok değişik siyasi fikre sahip vatandaş SARIGÜL’ü bir çeşit Tayyip ERDOĞAN alternatifi olarak görmeye hazır durumdalar. Okumayı, araştırmayı sevmeyen halkımız acaba bu yeni “siyasi Mehdi” hakkında ne kadar bilgiye sahipler?

                Siirtliler.Net olarak bu konuda sadece tam olarak ortaya çıkmış bilgilere ve cesur yorumlara yer vererek SARIGÜL hakkında yazılanları bilgilerinize sunuyor.

SİİRTLİLER.NET

Tartışmalı İlişkileri

Ergenekon Davasında yargılanan Mehmet HABERAL ile ilişkileri şaşırtıcı derece yakın olan Başbakan Adayı Mustafa SARIGÜL…

Talat Atilla’nın Güneş Gazetesi’ndeki köşe yazısı…

                                                    Ergenekon zanlısından talimat alan Başbakan adayı!

Sarıgül, yerel siyasetten genel siyasete sıçrama serüvenindeki ilk ağır yarasını, “17 Ocak’ta belediye başkanlığından istifa edeceğim” sözleriyle aldı. Çünkü sözünü tutmadı. Sarıgül’ün liderlik yolunda verdiği ilk sözünü tutmaması kendisiyle ilgili soru işaretlerini derinleştirdiği gibi, geçmişiyle ilgili şüpheleri de arttırdı.

Başbakan Erdoğan’ı haksız mal edinmekle suçlayan sağcı/solcu birçok gazeteci, Sarıgül’ün müthiş mal varlığını teğet geçti. Fethullah Gülen’i en sert şekilde eleştiren gazeteciler; Sarıgül’ün, Gülen referansını kullanmasına sessiz kaldılar. Necmettin Erbakan’a hortumcu yaftasını yapıştıranlar, Sarıgül’e, “Ankara’daki genel merkez binası kaça alındı? Bu parayı ödeyen gönüllüler kimler?” diye soramadılar.

İpekçi’nin katiline ödenecek reklâm parasını haklı olarak kendilerine dert edinen bazı gazeteciler, Sarıgül’e, “Büyük servetini son 10 yılda yapmışsın. Ve sen 10 yıldır belediye başkanısın?” şeklinde mırıltıyla bile olsa kalem oynatamadılar.

Baykal’a, “Sen Ergenekon’un avukatısın” diyenler, 30 Kasım 2008 tarihinde, Sarıgül’ün şu anda Ergenekon zanlısı olan Mehmet Haberal’a, telefonda, “Talimatınızı aldım ve konuşmamı tamamen değiştirdim. Ben Türkiye’nin Başbakanı olacağım belki ama benim başbakanım siz olacaksınız?” sözlerini sorgulamadılar.  (Ergenekon 3. iddianamesi…)

Tekel işçilerinin eylemi için canlı yayın araçları kuran onurlu medyamız, Sişli Belediyesi’nin borçlarını, “sekreter aranıyor” ilanı boyutunda bile yazamadılar…

Anketlerde her partiyi farklı oranda gösteren medyamız, iş Sarıgül’ün tek ilçede dahi bacası tütmeyen hayali partisine gelince, aynı yüksek oranlarda göstermeyi becerdiler…

Erbakan’ın oğlunun Saadet yönetimine girmesini saltanat olarak değerlendiren medyamız, iş Sarıgül’ün oğluna gelince, “Kaç yüz bin dolarlık arabaya biniyorsun? Babanın başkanlığını yaptığı Şişli Belediyesi’nde hiç çalıştın mı?” diye soramadılar…

Genelkurmay Başkanı’nın konuşmasını demokrasiye aykırı bulan medyamız, Ergenekon zanlısı rektörden “talimat” alan Başbakan adayına methiyeler düzdüler…

Ve 3 parti değiştiren siyasetçilere fırıldak lakabını alnının ortasına manşet olarak yapıştıran onurlu medyamız, 4. parti için kolları sıvayan Sarıgül’ü, “siyasi mehdi” ilan ettiler…

Ve halen “Türk halkı medyaya neden güvenmiyor?” gibi ucube bir soruyu birbirimize sorabiliyoruz… Utanmadan…

SİİRTLİLER.NET

Sarıgül'ün mal varlığı şaşırttı!

 

Çoğu İstanbul'da olmak üzere kendi üzerine 15 gayrimenkulü var.

DSP’den ayrılarak Türkiye Değişim Hareketi’ni kuran Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere kendi üzerine 15 gayrimenkulü olduğu ortaya çıktı.

1999’da Şişli Belediye Başkanlığı'na seçilen Mustafa Sarıgül’ün ortaya çıkan malvarlığının çoğunu son 10 yılda alması da dikkat çekti.


ÇOĞU ŞİŞLİ’DE

Siyasi hayatına CHP gençlik kollarında başlayan daha sonra SHP’ye geçen ardından tekrar CHP’ye geçen ve Genel Başkanlığa aday olan, yaşanan krizden ötürü partiden ihraç edilen ve mahkeme kararı ile geri dönen Mustafa Sarıgül en sonunda katıldığı DSP’den de ayrılarak Türkiye Değişim Hareketi adı ile yeni bir parti kurdu.

Bu dönemde çok tartışılan Sarıgül, konuşmalarında “Annem beni okutmak için gündeliğe gitti” söylemi ile dikkatleri çekmeyi başardı. Ancak Sarıgül’ün, çoğu 1998’den itibaren Şişli civarında alınmaya başlanmış çok sayıda gayrimenkulü olduğu ortaya çıktı.


İŞTE O GAYRİMENKUL LİSTESİ


1) İstanbul Kadıköy Bağdat Cadde’sinde 1998 yılında alınmış 1.271 metrekarelik bina

2) İstanbul Bakırköy Kartaltepe’de 1998 yılında alınmış 2 bin 169 metrekarelik bina

3) İstanbul Şişli’de 1998 yılında alınmış 184 metrekarelik kat mülkiyeti

4) İstanbul Şişli’de 1998 yılında alınmış 203 metre karelik arsa

5) Kırklareli’nde 1998 yılında alınmış 43 bin 146 metre karelik orman çayırı arazisi

6) Kırklareli’nde 1998 yılında alınmış 71 bin 750 metre karelik arazi

7) İstanbul Şişli’de 1999 yılında alınmış 154 metrekarelik kat mülkiyeti

8) İstanbul Şişli’de 1999 yılında alınmış 154 metrekarelik kat mülkiyeti

9) İstanbul Şişli’de 1999 yılında alınmış 154 metrekarelik kat mülkiyeti

10) İstanbul Şişli Mecidiyeköy’de 1999 yılında alınmış 444 metrekarelik arsa

11) İstanbul Şişli Mecidiyeköy’de 2000 yılında alınmış 474 metrekarelik bina

12) İstanbul Şişli’de 2000 yılında alınmış 254 metrekarelik bina

13) İstanbul Beşiktaş Baltalimanı’nda 2000 yılında alınmış 16 bin 119 metrekarelik bina

14) Ankara Etimesgut Eryaman’da 2001 yılında alınmış 5 bin 764 metrekarelik bina

15) İstanbul Beşiktaş Dikilitaş’ta 2007 yılında alınmış 476 bin 60 metrekarelik bina


BABASINA DA ŞİŞLİ’DEN ARSA
Şişli bölgesinden aldığı gayrimenkuller dikkat çeken Mustafa Sarıgül’ün, İstanbul Şişli Cumhuriyet’te 2007 yılında alınmış 111.00 metrekarelik arsayı da babasına verdiği ortaya çıktı. (internethaber)

Kaynaklar:

http://www.ozelhaber.com.tr/

http://www.turktime.com/

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 6412 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!