1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Saraçoğlu Çocuk Yuvası öğrencileri gözdoldurdu
Saraçoğlu Çocuk Yuvası öğrencileri gözdoldurdu

Saraçoğlu Çocuk Yuvası öğrencileri gözdoldurdu

Saraçoğlu Çocuk Yuvasında barınan çocuklar okudukları şiirler ve sundukları gösterilerle izleyenlerin beğenisini kazandı. Sosyal etkinlikte yeteneklerini sergileyen minik çocuklar, dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

A+A-

Saraçoğlu Çocuk Yuvası ve Çocuk Evlerinde koruma altında bulunan çocukların hazırladıkları yıl sonu etkinliği Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Minik çocukların okudukları şiirler, oynadıkları skeçler ve halk oyunları davetliler tarafından beğenildi.

 

Programa eşi Gülsüm Çolak ile katılan Siirt Valisi Musa Çolak, çocukların gösterilerini beğendiğini ifade ederek, "Saraçoğlu Çocuk Yuvası ve Çocuk Evlerimizde barınan çocuklarımızın hazırlamış olduğu bu etkinlik çocuklarımızın aynı zamanda bedensel ve zihinsel gelişimlerine de katkı yapacak ve sağlıklı gelişmelerini sağlayacaktır." dedi.

 

Çeşitli nedenlerle kimsesiz kalan çocukların sevgiye ve ilgiye daha fazla ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Vali Çolak, "Geçen hafta açılışını yaptığım üç çocuk evi ile sıcak aile ortamına kavuşan çocukların mutluluğunu paylaşmıştım. Bu gece ise minik öğrencilerimizin yeteneklerini yine beğeniyle izledim. Kendilerine fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini bize gösterdiler. Bu çocuklar bize emanettirler. Bu emanetleri en iyi şekilde yetiştirmek için çeşitli projeler yürütüyoruz. Ben ve eşim bu sevimli çocuklarımızla sevgimizi paylaşmaya geldik." diye konuştu.

Bu haber toplam 2496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!