1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sancaklar Vakfı'na İyilik Ödülü verildi
Sancaklar Vakfı'na İyilik Ödülü verildi

Sancaklar Vakfı'na İyilik Ödülü verildi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Siirt’te barınan Suriyeli ve Afgan ailelerle kardeşlik sofrasında bir araya gelindi.

A+A-

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Siirt’te yaşayan ve muhacirler olarak adlandırılan Suriyeli ve Afgan ailelere Sosyal ve Kültür Merkezi’nde yemek verildi.

Muhacirlerle gerçekleştirilen buluşma programının açılışı İbrahim Çoban tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile yapıldı. Ardından kürsüye çıkan İl Müftüsü Faruk Arvas, “Kutlu doğum Haftası nedeniyle Suriyeli ve Afganlı kardeşlerimizle ensar-muhacir ilişkisinin bir önemi olarak bir araya geldik” dedi.

SANCAKLAR VAKFI’NDAN MUHACİRLERE 500 BİN LİRA

Ardından kürsüye Diyanet Vakfı tarafından verilen İyilik Ödülünün sahibi olan Sancaklar Vakfı Başkanı Suat Sancak davet edildi. Vakıf Başkanı Suat Sancak yaptığı kısa konuşmada “Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın. Biz Sancaklar Vakfı olarak geçen senelerde olduğu gibi bu sene de ilimize sığınmak zorunda kalan bu muhacirlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için 500 bin lira vereceğiz” dedi.

İyilik Ödülünü Sancaklar Vakfı Başkanı Suat Sancak’a veren Vali Mustafa Tutulmaz ise yaptığı konuşmada: “Dinimizi ve Peygamberimizi tam olarak anlayamadığımızı düşünüyorum. Din sadece ibadet etmek değildir. Kardeşlik ve barış konusunda yeterince anlayamadık ve günlük hayata geçiremiyoruz. Sancaklar Vakfı her yıl Valiliğimiz üzerinden yardımlarda bulunuyorlar. Ama inşallah bir sonraki buluşmalarımız o muhacirlerin kendi topraklarında gerçekleşir.” İfadelerine yer verdi.

Program daha sonra İbrahim Çoban tarafından okunan ilahilerle sürdü. İkram edilen yemeklerin ardınan okunan yemek duasıyla program sonlandı.

Buluşmaya gelenler arasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Adayı Prof.Dr.Yasin Aktay, Siirt milletvekili Afif Demirkıran, Siirt Milletvekili Adayı Ali İlbaş, İl Başkanı Özgür Çalapkulu, Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay da bulundu.

muhacir1.jpgmuhacir2.jpgmuhacir3.jpgmuhacir4.jpg

muhacir5.jpgmuhacir6.jpgmuhacir7.jpg

Bu haber toplam 2262 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!