1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sancaklar Vakfı 2015’te Burs sayısını arttırdı
Sancaklar Vakfı 2015’te Burs sayısını arttırdı

Sancaklar Vakfı 2015’te Burs sayısını arttırdı

Her yıl geleneksel olarak 1800-1900 civarında üniversite öğrencisine eğitim bursu veren Sancaklar Vakfı, bu sene burs vereceği öğrenci sayısının 2200’ü geçtiği öğrenildi.

A+A-

Başkanlığını Suat Sancak’ın yapmış olduğu ve merkezi İstanbul’da bulunan Sancaklar Vakfı’nın her yıl düzenli olarak üniversite öğrencilerine verdiği burs geleneği devam ediyor.

DUMANSIZ FABRİKA

Siirt İl Merkezinin yanısıra tüm ilçelerinden üniversiteyi kazanan öğrencilerin faydalandığı burslar her öğrenciye mezun olana kadar hazırlık dönemiyle birlikte en az 5 yıl ödeniyor. Vakıf bütçesine göre her yıl verilen bursların sayısı bu sene 2200’ü geçti. Ancak burs talebinde bulunan öğrencilerin sayısı hiç te azımsanacak gibi değil. Sadece bu sene başvuran öğrenci sayısının 5 bin olduğu öğrenildi.

Vakıf tarafından burs verilecek öğrencilerla ilgili hassasiyetle çalışma yapılıyor. Bunun için çeşitli kriterler bulunuyor ve bu kriterler vakfın resmi web sitesinde kamuoyuna açıklanmış. 2 kardeşe aynı anda verilmemesi, başvuran 2 kardeşten özellikle kız öğrencinin tercih edilmesi, 4 yıllıklara verilmesi gibi kriterler vakfın hassasiyetleri arasında. 

Bu haber toplam 3657 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!