1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sancaklar Ortaokulu’ndan “emsal” uygulama
Sancaklar Ortaokulu’ndan “emsal” uygulama

Sancaklar Ortaokulu’ndan “emsal” uygulama

Sancaklar Ortaokulu’nun SODES projesi bugüne kadar uygulanan dershane bağımlılığına karşı emsal uygulama hayata geçti.

A+A-

 

SODES eğitim projeleri kapsamında her sene özel eğitim kurumları olan Dershanelere öğrenci gönderilmesi artık bir “şart” olarak kabul ediliyordu. Her ne kadar ilimiz Siirt’in sınavlardaki başarısında SODES projelerinin önemli katkılarından söz edilse de bu durum “dershanelere zorunluluk” psikolojisini körüklemekteydi.
 
SANCAKLAR ORTAOKULU “DERSHANE ZORUNLULUĞU”NA EMSAL BİR UYGULAMA GELİŞTİRDİ
 
Siirt Sancaklar Ortaokulu tarafından geliştirilen SODES projesiyle ilimiz Siirt’teki farklı okullardan 260 öğrenci SBS’ye hazırlanacak. “Destek Ol Başarcağım” projesiyle merkeze bağlı ortaokullarındaki 8.sınıflardan 260 öğrenci hafta sonları tıpkı dershaneler gibi 7 ay süreyle SBS kursu görecek. Proje kapsamında yapılan deneme sınavı sonucu maddi durumu iyi olmayan fakat başarılı olan öğrenciler listeye alındılar.
 
Siirt Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, projenin uygulandığı Sancaklar Ortaokulu’na gelerek projeyi yerinde inceledi. Vali Yardımcısı Saltaş, öğrencilere kitap ve çeşitli materyaller dağıttı.
 
Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak olan kurslar sayesinde 200’ün üzerinde öğrencinin Anadolu ve Fen liselerine yerleştirilmesi hedefleniyor.
 
Bu haber toplam 3422 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!