1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sanatla buluşuyoruz dediler Kültür Merkezini kurdular
Sanatla buluşuyoruz dediler Kültür Merkezini kurdular

Sanatla buluşuyoruz dediler Kültür Merkezini kurdular

“Şirvan Sanatla Buluşuyor” Projesi kapsamında yapılan SODES Kültür Merkezi tamamlandı.

A+A-

Şirvan'ın sanatla buluşması için atıl durumda olan spor salonu, eksikliği hissedilen kültür merkezine dönüştürülerek ilçede ihtiyaç duyulan bu büyük eksikliği ortadan kaldırmıştır. Kültür merkezi aracılığıyla ilköğretim, orta öğretim öğrencilerinin ve terör olayları nedeniyle köylerini boşaltmak zorunda kalarak Şirvan’a yerleşen gençlerin kültürlerinin farkındalığını yaşayacak ve farklılıklara karşı hoşgörü geliştireceklerdir.

Yapılan kültür merkezi bünyesinde açılacak olan kurslarda (satranç, masa tenisi, halk oyunları, tiyatro) öğrencilerin enerjilerini doğru şekilde kullanabilecekleri, ilgi alanlarına yönelik kendilerini geliştirebilecekleri kurslar açılacaktır. Ayrıca bu kurslar her türlü zararlı alışkanlığı edinmeye hazır olan gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak geleceğe yönelik yararlı alışkanlıklar edinme imkânı sağlanması hedeflenmektedir.

İlçe Kaymakamı Mustafa Can yaptığı açıklamada, “Kültür merkezinden faydalanan kişiler, topluma pozitif bakabilen, kendini geliştiren, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönelmiş bireyler olacaklardır. Öğrencilerimizin boş zamanlarını verimli kullanarak toplumlarına faydalı bireyler olarak yetişebilmeleri için güzel bir mekan olacak kültür merkezimiz.” dedi.

Bu haber toplam 2164 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!