1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sanatçımız Hakan Altun memleketi Siirt’e okul yaptırıyor
Sanatçımız Hakan Altun memleketi Siirt’e okul yaptırıyor

Sanatçımız Hakan Altun memleketi Siirt’e okul yaptırıyor

Türkiye’nin sevilen ses sanatçılarından hemşerimiz Hakan Altun, memleketi Siirt’te bir ilkokul yaptırıyor.

A+A-

Siirt Vilayetler Birliği Ana Okulu Müdürü Orhan Danış’tan haberi aldığımızda sevindik ve Türkiye’nin sevilen ses sanatçılarından değerli hemşerimiz Hakan Altun’un memleketi Siirt’e yaptırmak istediği okul ile ilgili hikâyeyi başından itibaren anlatmasını istedik.

Sanatçımız Hakan Altun’un Siirt’e okul yaptırmak isteğiyle ilgili başından beri haberdar olan Ana Okulu Müdürü Orhan Danış, Siirtliler. NET’e süreci şu sözlerle anlattı:

“Hakan kardeşimiz memleketi Siirt’e hep duyarlıydı ve kendisiyle yıllardır ailece görüşürüz. Dedemin İlahileri diye Hafız Dedesinin hatırasına bir albüm çıkarmıştı ve albümden elde edeceği gelirlerle bir hayır yapmak istiyordu. Bu isteğini bana iletince kendisine Siirt’te bir ilkokul yapma önerisinde bulundum ve bu fikir hoşuna gitti. Albümden beklediği gelir gelmemişti fakat yine de ‘söz verdim’ diyerek okul yapmaktan vazgeçmedi. 12 derslikli bir okul bütçesi çıkardık. Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede '6 derslik te biz yapalım toplam 18 derslikli bir okul olsun' dediler. Böylece Mayıs 2017’de protokol imzalandı ve 8 Şubat 2018’de ihalesi yapıldı. Mart ayında temel atma törenini yapacağız. Kıymetli kardeşimiz Hakan Altun beraberinde sanatçı arkadaşlarıyla temel atma töreni için Siirt’e gelecek. Okulun tamamlanması yıl sonunu bulur ve önümüzdeki eğitim-öğretim yıl dönümüne bir aksilik olmazsa yetişecek. Türkiye’ye malolmuş bir sanatçımızın hiçbir beklenti içerisinde olmadan memleketine olan aidiyet duygusu çok önemli. Hakan kardeşimiz ve ailesi her türlü teşekkürü hakkediyor.”

Okul, Vilayetler Birliği Ana Okulu’nun arka tarafındaki arsa üzerinde kurulacak.

Bu haber toplam 6556 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
5 Yorum