1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sanatçı Hakan Altun’un Siirt’te yaptırdığı okul bitti
Sanatçı Hakan Altun’un Siirt’te yaptırdığı okul bitti

Sanatçı Hakan Altun’un Siirt’te yaptırdığı okul bitti

Türkiye’nin yakından tanıyıp sevdiği sanatçımız Hakan Altun, memleketi Siirt’e yaptırdığı okulun inşaatı tamamlandı.

A+A-

Memleketi Siirt’e bir hayır yapmak istediğini aile dostu olan Siirt milli eğitim camiasından Orhan Danış’a konuyu açtığında Danış kendisine “bir okul yap” önerisinde bulundu ve o okulun temeli 2018 başında atılmıştı. 

Sanatçı Hakan Altun, memleketi Siirt’e yaptırdığı okulun inşaatı tamamlandı ve Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslimi yapıldı. Okulun tamamlanması ve eğitime hazır hale gelmesiyle Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulun müdürlüğüne Ferman Yaşar atandı. 540 öğrenci kapasiteli okul, Ocak 2019’da nakil öğrenci alımıyla birlikte 2. Dönem eğitim öğretime başlamış olacak. Hasan Altun İlkokulu’nda müzik sınıfı ve kütüphane bulunuyor. Müzik sınıfına Hafız Zeki Altun ismi verilirken, kütüphaneye ise Emin İşlek ismi verilecek.

PARASINI SİİRT’TE KAZANIP BAŞKA İLLERE YATIRIM YAPANLAR

Bu okulun yapımında önerisiyle vesile olan Siirt Vilayetler Birliği Ana Okulu Müdürü Orhan Danış, okulun tamamlanmasıyla birlikte ençok sevinen isimlerden biri. Danış, Siirtliler. NET’e yaptığı değerlendirmede şu mesajı verdi: “Parasını Siirt’te kazanıp ta başka illere yatırım yapanlara örnek olmasını diliyorum.

hakan-altun.jpghakan-altun3.jpghakan-altun4.jpg

Bu haber toplam 29209 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum