1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Saldırı sırasında babasını aramış
Saldırı sırasında babasını aramış

Saldırı sırasında babasını aramış

Dün akşam PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırıda yaşamını yitirenlerden biri çatışma sırasında babasını telefonla arayıp yardım istemiş.

A+A-

Siirt’te PKK’lı teröristler tarafından Polis Meslek Yüksekokulu yakınlarında düzenlenen uzun namlulu silah ve el bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerden biri olan Zeynep Evin, çatışma esnasında babasını arayıp “baba çatışmadayız bizi kurtarın” diye haykırdığı öğrenildi.

Saldırıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı

Hain saldırıda yaşamını yitiren 4 kızdan biri olan Zeynep Evin, saldırıdan çok kısa bir süre önce babasıyla yaptığı telefon görüşmesinde “yemek yedikten sonra geleceğiz” dediği bildirildi. Saldırıda iki kızını kaybeden ve bir kızı da ağır yaralanan Nurettin Evin, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada; “Kızımla telefonla saldırıdan birkaç dakika önce konuşmuştuk. Kardeşleri ve arkadaşlarıyla birlikte yemeğe gideceklerini sonra da eve geleceklerini söylediler ve telefonu kapadık. Aradan 3-4 dakika geçtikten sonra kızım tekrar beni aradı ve baba çatışmadayız bizi kurtarın diye feryat ediyordu. Nasıl yola çıktığımızı ve oraya vardığımızı hatırlamıyorum bile. Saldırının gerçekleştiği yere vardığımızda cenazelerle karşılaştık. Ambulanslar geldi ve hepsini hastaneye kaldırdılar."

Bu haber toplam 6048 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!