1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sait Yıldırımer, Ammo Berho’yu albümleştiriyor
Sait Yıldırımer, Ammo Berho’yu albümleştiriyor

Sait Yıldırımer, Ammo Berho’yu albümleştiriyor

“Ammo Berho” tasviriyle Siirt’in 40-50 yıl önceki mütevazı yaşamı belgesel bir anlatımla Siirtlilerin beğenisine sunulacak.

A+A-

SİİRTLİLER.NET

 

Çalışmalar İstanbul stüdyolarında önemli bir yere sahip olan Yağmur Müzik stüdyolarında profesyonel saz ve kompozitörlerle büyük bir titizlik içinde devam ediyor. Armoni Müzik sahibi hemşehrimiz Mehmet Sütşurup tarafından çıkarılacak. Yakın zamanda Siirtlilerin beğenisine sunulacak. CD’nin içinde şiirin özüne uyularak yerel Arapça şarkıların yanı sıra Kürtçe ve Türkçe parçalara da yer verildi.

 

ammo berho - sait yıldırımer

 

Kimdir Ammo Berho?

 

Siirt hikayesinin sembolik bir baş aktördür. Hayali bir isimdir. Siirt’te Ammo Berho gibi yüzlercesi bulunuyor. Siirtin bir fotoğrafını yaşatmaktadır Ammo Berho. Siirt hikayesinde Siirt’in unutulmaya yüz tutmuş örfünü, adetini, geleneklerini ve yanı sıra Siirt Arapçasını yeni nesle aktarma amacı güdülmüştür.

 

40-50 YIL ÖNCE SİİRTİN MÜTEVAZI YAŞAMI TASVİR EDİLDİ

 

Albümün en önemli yanı şiirden öte bir belgesel anlatım olmasıdır. 40-50 yıl önce Siirt’in sosyal mütevazı yaşamını tasvir ediyor. Bunu yaparken Siirt’in bir belgesel projesine zemin hazırlama düşüncesiyle yaptık. Bu anlamda Siirtli hemşehrilerimizin bu projeye duyarlı olacakları ümit ediliyor. Çünkü bu proje bir Siirt projesidir.

 

Nisan ayında çıkması planlanan albümün Siirtlilik duygularımızı şimdiden kabartmaya başladığı söylenebilir.

 

 

 

Bu haber toplam 4211 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!