1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlık Personeli Kadınlar Şiddet ve Stres Kıskacında
Sağlık Personeli Kadınlar Şiddet ve Stres Kıskacında

Sağlık Personeli Kadınlar Şiddet ve Stres Kıskacında

Sağlık-Sen Şube Basın ve iletişim sekreteri Selçuk YILMAZ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, sağlık iş kolunda çalışan kadınlara yönelik şiddete dikkat çekti.

A+A-

Kadınların en fazla istihdam edildiği iş kollarının başında sağlık sektörünün geldiğini ifade eden Selçuk YILMAZ, "Maalesef sağlık sektöründe çalışan kadınlar şiddet ve stres mağduru durumuna geldi. Sağlık personeli kadınlar şiddet görüyor, strese maruz kalıyor, çocuklarını ihmal ediyor, aile ve sosyal hayatı kısıtlanıyor" dedi.

  

ŞİDDET BİR HASTA HAKKI DEĞİLDİR

 

Başta sağlık personelleri olmak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Sağlık-Sen Şube Basın ve İletişim Sekreteri Selçuk YILMAZ, "Sağlık hizmeti insan yaşamı ile doğrudan ilgili olan kutsal bir hizmettir. Bu hizmeti de en fazla kadınlar veriyor. Ve ne yazık ki, bu kutsal hizmeti veren sağlık personelleri sık sık şiddete maruz kalıyor. Öncelikle şunun iyi bilinmesi gerekir ki, şiddet asla ve asla hasta hakkı değildir. Kadın sağlık personelleri şiddeti değil, saygıyı ve teşekkürü hak etmektedirler. Çünkü onlar, bir taraftan kutsal bir hizmeti yerine getirirken, diğer taraftan da annelik gibi ulvi bir sorumluluğu da taşımaktadır. Kadınların sorunlarının değil, onlara sağlanan çağdaş çalışma koşullarının konuşulduğu 8 Mart'lar yaşamayı temenni ederek, Peygamber efendimizin Cennet annelerin ayakları altındadır sözünün muhatabı olan başta sağlık ve sosyal hizmet alanında çalışan şefkat kahramanlarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” Dedi

 

 

Bu haber toplam 1517 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!