1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanı Diyarbakır’da bölge toplantısı düzenliyor
Sağlık Bakanı Diyarbakır’da bölge toplantısı düzenliyor

Sağlık Bakanı Diyarbakır’da bölge toplantısı düzenliyor

Güneydoğu bölgemizde artış gösteren koronavirüs nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır’da bölge vilayetleriyle bir toplantı düzenleyecek.

A+A-

Bölgemizde özellikle Diyarbakır ve Batman’da tedirgin edici bir şekilde artış gösteren koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Diyarbakır’a geldi. Burada aralarında Siirt’in de olduğu bölge vilayetlerinin Sağlık Müdürleri ile bir toplantı gerçekleşecek. Toplantıya İl Müdürlerinin yanısıra saha koordinatörleri ve hastane başhekimleri de katılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca şu ifadelere yer verdi:

“İl sağlık müdürlerimizin, saha koordinatörlerimizin ve başhekimlerimizin katılımıyla il değerlendirme toplantımızı gerçekleştireceğiz. Bu anlamda alınacak yeni tedbirleri de istişare edeceğiz. Öğleden sonra ise Mardin, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak il sağlık müdürlerimizin yine saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizin katılımıyla bölge toplantımızı yapmış olacağız. Böylece bu 6 ilimizdeki güncel durumu, ihtiyaçları, sağlık altyapısını detaylarıyla değerlendirmiş olacağız. İstişarelerimiz bittikten sonra aldığımız kararları açıklayacağız.”

Bu haber toplam 38596 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!