1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sağırsu İlkokulundan Kardeşlik Bilinci projesi
Sağırsu İlkokulundan Kardeşlik Bilinci projesi

Sağırsu İlkokulundan Kardeşlik Bilinci projesi

Sağırsu İlköğretim Okulu tarafından hayata geçirilen “Kardeşlik Bilinci” adlı proje kapsamında Siirt’ten 100 kişiyle yapılacak gezilerde tarih bilinci pekiştirilecek.

A+A-

2011 yılında Siirt DPT(Devlet Planlama Teşkilatı) tarafından yürütülen Sodes projesi kapsamında 56 tane proje kabul edilmiştir. Bu projelerden bir tanesi de “Kardeşlik Bilinci Projesi” ile Müdürlüğünü Yakup Ünüvar’ın yaptığı Sağırsu İlköğretim Okulu tarafından yürütülmektedir. Proje kapsamında okuldan 10 öğretmen ve 90 öğrenci Çanakkale ve İstanbul gezilerine katılacaklardır. ve öğrencilerin nasıl bir tarihe sahip olduklarının önemini kavratılacak.

Siirt Sağırsu İlköğretim Okulu

Okul Müdürü Yakup Ünüvar, “Şanlı tarihimizin başarılarını canlı bir şekilde görmeleri öğrencilerimizin başarılarına da olumlu yönde yansıyacaktır.

Ayrıca öğrencilerimiz bu proje kapsamında farklı kültürler, yaşantılar, mekanlar görerek ülkemizin geleceğine fayda sağlayacaklardır. Öğretmenlerimiz açısından bakıldığında ise hem mesleklerimizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlayacak hem de daha azimli bir şekilde çalışma isteği doğuracaktır. Bu projeye destek veren Devlet Planlama Teşkilatı, Sodes, Siirt Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ilgilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Okul öğretmenleri ve idaresi adına da projenin kabul edilmesi için emeği çok geçen sevgili öğretmelerimiz İbrahim Yüksel ve Demir Zengin’e de teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Bu haber toplam 2816 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!