1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Safra Kesesinden 274 Taş Çıktı!
Safra Kesesinden 274 Taş Çıktı!

Safra Kesesinden 274 Taş Çıktı!

Karın ağrısı şikâyeti ile hastaneye giden 32 yaşındaki hastanın safra kesesinden irili ufaklı 274 adet taş çıktı. Siirt'te gerçekleştirilen Bu ameliyat hasta yakınlarını da şaşırttı.

A+A-

Siirt Özel Medlife hastanesi baştabibi ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Necat Kaplan tarafından muayene edilen 32 yaşındaki Neslihan Dağ adlı hastanın safra kesesinde taş olduğu tespit edilince, hemen ameliyata alındı.

 

Ameliyat sonrası doktorları bile hayrete düşüren bir görüntü ortaya çıktı. Hastanın safra kesesinde irili ufaklı tam 274 adet taşlar çıkartıldı.

 

Ameliyatın 20 dakika gibi kısa bir sürede geçtiğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Necat Kaplan gazetecilere yaptığı açıklamada:"Ameliyattan önce hastamızın safra kesesi taşla dolu kese şeklinde rapor edilmişti. Biz ameliyatı bitirdiğimizde çok sayıda taşla karşılaştık ve taşları saydığımızda 274 olduğunu tespit ettik. Bu taşlar 2–3 milimetre çapında değişen renkli taşlardı, Daha öncede buna benzer ameliyatlar yaptık. Oldukça başarılı geçen bu ameliyatı diğerlerinden ayıran özelliği kapalı sistem olan Laparoskopik olmasıydı."dedi.

           

Hastanın 1 gün sonra taburcu edileceğini söyleyen Kaplan, "Bu tür ameliyatlar bölgemizde nadir yapılıyor. Uzman doktor ve donanımlı cihazlar sayesinde hastanemizde çok önemli ameliyatlar artık rahatlıkla yapılabilmektedir." dedi.

 

Kendisini çok rahat hissettiğini söyleyen Neslihan Dağ adlı hasta: "Ameliyat öncesi sadece mide ağrısı çekiyordum. Şikâyetim artınca doktora gittim. Safrada bu kadar çok taş olduğunu bilmiyordum. Şimdi ise kendimi çok rahat hissediyorum, Doktor ve sağlık görevlilerine ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Bu haber toplam 4117 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!