1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sadak’tan itiraf: Türkiye iyiye gidiyor
Sadak’tan itiraf: Türkiye iyiye gidiyor

Sadak’tan itiraf: Türkiye iyiye gidiyor

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, belediyenin 2010 yılı faaliyetlerini değerlendirme toplantısı düzenledi.

A+A-

-          Türkiye’nin iyi yerlere gittiğini söylemekten çekinmiyorum.

-          AKP’li 2 Siirt milletvekili ödeneklerimizi kesmek için Bakanlıkları ziyaret ediyorlar

-          Belediyeyi aldığımızda kasada para yoktu. Devletten yardım almadık ama borçlarımızı ödedik.

 

 

2010 yılı faaliyetlerini değerlendiren Belediye Başkanı Selim Sadak, açıklamalarında ilginç konulara temas etmesinin yanı sıra itiraflarda da bulundu.

 

“Yaşamımın en güzel günlerini yaşadığımı paylaşmak istiyorum. Çünkü toplum olarak, halk olarak, ülke olarak iyi yerlere gittiğimizi sizlerle paylaşmaktan çekinmiyorum. Son zamanlarda yapılan çalışmalar, kültürel ve demokratik eylemler, sivil itaatsizlikler gösteriyor ki halkı esas almayan, kendini esas alan sistem yavaş yavaş çözülüyor. Bunu nevruzda da gösterdik. Kasaplar Deresi’ndeki vahşete demokratik tepkilerimizi gösterebildik. Bunun yanı sıra Halfeti yolunda iki yıl önce şehit verirken bugün orada bu demokratik tepkilerini gösterenlere güvenlik güçlerinin gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Onlar da bizim ülkenin evlatlarıdır. Tabiî ki iyi yaptıklarında iyi, kötü yaptıklarında kötü diyeceğiz. Bu ülkede artık bazı şeyler değişmeye başladı. Barış artık o kadar uzak değildir. Geçmişte birçok kötü örneklerle karşılaştık ama artık bugün bunları eskisi kadar yaşamıyoruz. Bu barışın habercisidir. Bana diyorlar ki sen bağımsız bir belediye başkanısın. Evet ben kanunlar önünde bağımsız bir belediye başkanıyım ama beynimle, benliğimle, ruhumla ben BDP’liyim. Sen kanunla benden bunu aldın ama beynimden nasıl alacaksın.

 

Biz göreve geldiğimizde bırakın iş yapmayı kasada beş para bulamıyorduk. Ama bizim şeffaf yönetimimizle devletten yardım almadan esnafın 13 milyon TL borcunu ödedik. Öte yandan devlete olan 25 milyonu da ödedik. Hizmetlerimizi de yapmaya devam ettik. ben sadece bir kesimin başkanı değilim tüm Siirt’in başkanıyım. Ama bazı çevreler bizlerin başarılı olmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun bir örneği de geçtiğimiz günlerde yaşadığımız afettir. Afette hak ettiğimiz halde tek bir kuruş para ödenmedi. 8.260 milyon TL’ye ihtiyacımız olduğu halde, Siirt’te bu afetten yara almış hemşerilerimizin yaralarını sarmak için AKP milletvekilleri ile birlikte işbirliği yaptım. Tek tek bakanlıkları dolaştım. Her gittiğimiz yerde Siirt için gerekli ödenekler için söz aldık ama biz oradan ayrıldıktan sonra bu vekiller o gittiğimiz yerleri tekrar ziyaret edip ödeneklerin gelmemesi için hükümetin gücünü kullandılar. Bakın Ağrı’da bir afet olayı meydana geldi oranın ihtiyacından fazlasını oraya aktardılar. Nedeni nedir biliyor musunuz? Nedeni AKP’li belediye olması. Bizim iş yapmamıza engel oluyorlar. Ben buradan sesleniyorum. İstediğiniz kadar engel olmaya devam edin ama ben Siirt’i seviyorum Siirt te beni seviyor. Bu sevgi olduğu müddetçe ben burada iş yapmaya, hizmet yapmaya devam edeceğim. Sizin gibi birkaç kişiye, aileme, ortaklarıma bu belediyenin paralarını peşkeş etmeyeceğim.”

Bu haber toplam 3327 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!