1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sadak ve Kışanak Kazada Yaşamını Yitirenlerin Ailelerini Ziyaret Etti
Sadak ve Kışanak Kazada Yaşamını Yitirenlerin Ailelerini Ziyaret Etti

Sadak ve Kışanak Kazada Yaşamını Yitirenlerin Ailelerini Ziyaret Etti

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ve BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak’ında aralarında bulunduğu bir heyet, Diyarbakır-Batman karayolunda meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirenlerin ailelerini ziyaret etti.

A+A-

Heyet ilk olarak kazada yaşamını yitiren Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Yavuz Emlak için Şeyh Musa Mezarlığı'nda düzenlen cenaze törenine katıldı. Ardından yaşamını yitirenler için Siirt ve Eruh’ta kurulan taziye çadırlarını ziyaret ederek yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Yapılan taziye ziyaretlerinde konuşan Selim Sadak, Diyarbakır-Batman karayolunun Bismil'e bağlı Yukarı Salât Beldesi mevkiinde Meydana gelen kaza ardından olaya yerine gittiğini ve yol kenarında bulunan işaretlerin ters konulduğunu belirterek, yol yapım çalışmalarının devam ettiği bu mevkide tedbirsizlikten kazanın meydana geldiğini söyledi. Sadak, Batma Diyarbakır Karayolun da yol yapım çalışmalarını üstlenen yetkililerin tedbirsizliği nedeniyle 25 yurttaşın yaşamını yitirdiğini ifade ederek, kazada yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, Siirt Halkı ve kederli ailelere baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Ardından konuşan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak da dün yaşanan feci kazanın, tedbir almayan sorumlular için bir ders olması gerektiğini söyleyerek, bir daha böyle büyük acıların yaşanmaması için en kısa sürede gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. 10 yıldır devam eden yol yapım çalışmalarında gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını isteyen Kışanak, yıllardır yoların şantiye halinde olduğunu, yol yapım çalışmalarının niye bitirilmediğini ve kime neyin peşkeş çekildiğini sorarak feci kazada yaşamı yitirenlere Allahtan rahmet, acılı ailelere ve Siirt halkına baş sağlığı, halen tedavi gören yaralılara da acil şifalar diledi.

 

 

 

Bu haber toplam 3064 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!