1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SADAK: Toplumsal Demokrasi için örgütlenmek şart
SADAK: Toplumsal Demokrasi için örgütlenmek şart

SADAK: Toplumsal Demokrasi için örgütlenmek şart

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak: kısa adı BAĞ-ÇEV-DER derneği tarafından verilen çiğ köfte partisinde yaptığı konuşmada demokratik yaşamın sağlanabilmesi için her alanda örgütlenilmesi gerektiğinin altını çizdi.

A+A-

Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Mışar ovasında bulunan 35 köy tarafından bir yıl önce kurulan (BAĞ-ÇEV-DER)   Bağgöze (Aynê) ve Çevre Köyleri Eğitim Kültür Sanat Kalkınma ve Soysal Yardımlaşama derneği 1. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle çiğ köfte partisi düzenledi.

 

Düzenlenen Partiye Dernek üyelerinin yanı sıra Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, BDP Siirt İl Başkanı Ali Kayar, BDP Belediye Meclis üyeleri katıldı. 

 

Halk Sivil Toplum Örgütleriyle Kurumsallaşacaktır

 

Yapılan gecede Dernek Sekreteri İzzettin Oktay, derneğin son bir yıl içinde yaptığı kültür sanat ve eğitim alanlarındaki faaliyetlerini anlattı. Daha sonra kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selim Sadak, bölgede ve özelde Siirt’te olmak üzere Sivil toplum örgütlülüğün az olduğunu ifade ederek gerek dernek gerek ise diğer kurumların demokratik bir toplumun yaratılması için olmazsa olmazlarından olduğunu söyledi. Sadak; “bu tür kurumlar, özellikle son aylarda bölgede yükselen fuhuş, kumar, uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıkların önüne geçebilmesi için biz halk adına bir şans olarak değerlendiriyorum. Bu söylediklerim tür kurumlarda yapılacak olan sosyal,  bilimsel, kültürel ve spor faaliyetleri aracılığıyla olur” dedi. Konuşmasının son bölümde Sadak, örgütlenme, eğitim ve yardımlaşma alanlarında her kesin bir çatı altında toplanması gerektiğini ifade ederek, bu kurumların sorunları çözme yeri olması gerektiğini ve demokratik yaşam seviyesinin yükseltilebilmesi için her alanda halkın örgütlenerek kurumsallaşması gerektiğinin vurgusunu yaptı.

Bu haber toplam 2536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!