1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sadak: Siirt’in Vizyonu 2012 de Değişecek
Sadak: Siirt’in Vizyonu 2012 de Değişecek

Sadak: Siirt’in Vizyonu 2012 de Değişecek

Belediye Başkanı Selim Sadak kentin yeni vizyonu sayılabilecek birçok çalışmayı 2012’in bahar ayında başlatacaklarını bildirdi.

A+A-

Başkan Sadak'ın, kent içi yolların 120 bin metrekarelik beton parke ile döşeme çalışmalarında sona yaklaşıldığını bildirdiği kaydedildi.

 

Sadak'ın asfalt çalışmalarına bu hafta içinde özellikle doğalgaz boru döşeme çalışmalarının yapıldığı Kooperatif ve Bahçelievler mahallesinde başlanacağını belirttiği ifade edilen açıklama şöyle "En kısa zamanda otogar ihalesini yapacak ve kente yakışır bir otogarı faaliyete geçireceğiz. Conkbayır Mahallesinde bulunan canlı hayvan pazarı yerine Kent Park Projesinin altyapısı için DİKA’ dan 400 bin lira destek alacağız. Park Projesi de tamamlandı ve en kısa sürede yapımına başlayacağız. Kezer Siirt içme suyu hattının proje aşamasından itibaren yanlış projelendirildi ve boru hattında sürekli meydana gelen arızalardan dolayı su arıtma tesisi bir türlü tam kapasiteyle çalışamıyor. Buna rağmen kent genelinde herhangi içme suyu problemi yaşanmıyor. Siirt'in çehresini değiştirecek projelerin önümüzdeki yıl hayata geçileceğini bu kapsamda Güres Caddesi başta olmak üzere kent vitrini olan yerlerde çalışmalara 2012 ilkbaharında başlanacak" şeklinde açıklama yapıldı.

Bu haber toplam 2615 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!