1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sadak, “Sayın Öcalan’la görüşmeye hazırım”
Sadak, “Sayın Öcalan’la görüşmeye hazırım”

Sadak, “Sayın Öcalan’la görüşmeye hazırım”

Belediye Başkanı Selim Sadak, “Başbakan demogoji yapmasın barışın kapısını açsın”

A+A-

Dün Siirt Merkez’e bağlı Veysel Karani Mahallesi 99 Evler Mevkii’nde Mahalle Muhtarı Hacer Çıtak ile birlikte parke taşı döşeme töreninin açılışını yapan Belediye Başkanı Selim Sadak yaptığı konuşmada, “Mervan Gül döneminde döşenen parke taşlarını bugün biz 3 kat daha ucuza döşüyoruz” dedi. Konuşmasında Başbakan Erdoğan’a da seslenen Sadak, “Kürt sorununun çözümü için Başbakan yol versin Sayın Öcalan’la da görüşmeye hazırım.” dedi.


Belediye Başkanı Sadak’ın konuşması:

Seçimden önce 2 yıla kadar kimse bizden tek bir parke taşı istemeyecek, hiçbir sokağın tozu dumanı var diye sitemde bulunmayacak diye izin istemiştik. Mümkün olduğu kadar su sorununu çözmeye çalışacağı, hastalıklara mahal vermemek için temizlik yapacağız. Çünkü tahribatlı bir belediyeye aday olduğumuzu peşinen bildirdik.

SİİRTLİLER.NET

ÖNCEKİ DÖNEM BELEDİYESİ YAPTIĞI İŞLERİN PARASINI ÖDEMEDİ

Daha önce döşenen parke taşlarının fiyatıyla bugün döşenen parke taşları arasında 3 kat fark var. Yani biz 3 kat daha ucuza yapıyoruz. Geçen sene Ak Parti’li belediyenin döşediği taşların, döktüğü asfaltların, yaptığı işlerin, bir ağaç bile dikmişse tek kuruşunu ödememiştir. Faysal Celbek bunlardan birisidir. Geçen dönemde 400 milyarlık iş yaptı ve sadece 10 milyar para aldı. Bugün parasının hepsini aldı.

BAŞBAKAN DEMOGOJİ YAPMASIN AÇSIN BARIŞIN KAPISINI

Ben bugünkü açılışı en az 10 gün önce yapacaktım. Fakat cenazeler geliyor bu şehre. Analar ağlıyor bu şehirde. Ha asker anası ha polis anası ha pkk lı gençlerin anaları ağlıyor. Daha üstün hizmetler için huzura ve kalıcı bir barışa ihtiyacımız var. Bu barış olacak. Madem barış olacaksa niçin Siirt’ten Yozgat’a cenaze gitsin. Kürt sorunu çözülecek. Kürt sorununun çözümü için dağa çıkan gençler legal demokratik alan açıldığı gün gelip bizim gibi olacaklar. Ben Başbakan’a bir çağrıda bulunuyorum. Sayın Başbakan’ın adı Recep’tir. Biz Recep ayındayız. Kutsal bir aydır. Her şeyin şeffaf olduğu, kanın akmadığı bir aydır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan demogoji yapmayın açın bu barışın kapısını.

BAŞBAKAN YOL VERSİN ÖCALAN’LA GÖRÜŞÜCEM

Bu sorunun çözümü Öcalan’la görüşmekse sayın Öcalan’la görüşülsün. Yol versin gidip ben görüşeceğim.. Ne zamana kadar bu halk cenazelere seyirci kalacak. Bunlardan rant sağlayanlar Türkiye’yi geri dönüşü olmayan yere götürürler. Sayın Başbakan Afganistan’ı,  Irak’ı, Filistin’i görüyorsun. İnşallah Türkiye öyle olacak demek istemiyorum, olmazda…

Bu haber toplam 3921 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!