1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SADAK, Polis zoru İle İfadeye Götürülmek İstendim
SADAK, Polis zoru İle İfadeye Götürülmek İstendim

SADAK, Polis zoru İle İfadeye Götürülmek İstendim

Belediye Başkanı Sadak “ Hakkımda açılan üç ayrı dava için vermem gereken ifadelere gitmeyi unuttuğum için polis zoru ile ifade vermeye götürülmeye çalışıldı.

A+A-

Belediye Başkanı Selim Sadak hakkında açılan üç ayrı dava için ifade vermeye gitmediği için polis zoru ile ifade vermeye davet edildiğini öne sürdü.

Gazetecilere yaptığı açıklamada Sadak “ Bu sabah (dün) belediyedeki makamıma geldikten sonra hakkımda açılan üç ayrı dava için ifade vermem için polis görevlendirmişler ve bir saat içinde adliyeye gitmediğim takdirde polis zoru ile götürüleceğimi ifade ettiler. Ben ifade vermeye polis zoru ile gitmeyeceğimi bildirdim 12 Eylül 1980 askeri darbesinin yıl dönümünde bu davranışı manidar görüyorum. Hakkımda her zaman davalar açılıyor ve ben bütün davalara birebir kendim katılıyorum her zaman hakkımda açılan davalara katıldığım bilindiği halde polis zoru ile götürülmem beni üzmüştür. Dedi

Sadak yaptığı açıklamadan sonra avukatları ile birlikte Siirt Adliyesine giderek hakkındaki üç ayrı dava için ifade verdi.

Bu haber toplam 2584 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!