1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sadak, Kızlar Tepesini Siirtlilere hediye etti
Sadak, Kızlar Tepesini Siirtlilere hediye etti

Sadak, Kızlar Tepesini Siirtlilere hediye etti

İlimiz Siirt’in merkezindeki aile çay bahçelerinin bulunduğu Kızlar Tepesi’nin girişindeki tabela görenleri şaşırttı…

A+A-

Bir önceki dönem Belediye Başkanı olan Mervan Gül’ün zamanında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yaptırtılan Kızlar Tepesi, yapıldığı günden bugüne kadar Siirt’lilerin aileleriyle birlikte özellikle yaz akşamlarında uğrak yerlerinden biri oldu.

Yeşillik alanları, çay bahçeleri, canlı müzik dinletileri ve küçük oyun parklarıyla Siirt Merkez’de oturan vatandaşların akşamları birkaç saat vakit geçirdikleri önemli dinlenme yerlerinin başında gelmektedir.

Mervan Gül döneminde yaptırtılan ve Siirt’te yaşayan vatandaşların hizmetine sunulan Kızlar Tepesi’nin giriş kapısına konulan yeni levha görenleri şaşırttı. Eski tabelası sökülerek yeni takılan tabelada yazıyı okuyanlar “başkasının yaptığı işin üzerine yatmak denir buna” şeklinde yorum yaptılar.

Vatandaşlar “Belediye Başkanı Selim Sadak, önceden yapılmış bir hizmetin üstüne kendi adını yazmak yerine, yeni bir üretim yapsa, Siirt’lilere Kızlar Tepesi gibi yeni bir dinlenme alanı yapsaydı da kendi adını üzerine yazsaydı daha şık olurdu. Bu yaptığına başkasının yaptığı hizmetin üzerine yatmak denir buna. Bilmeyen Kızlar Tepesi’ni kendisinin yaptırdığını sanacak” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Bu haber toplam 5117 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!