1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sadak, dargın aileyi barıştırdı
Sadak, dargın aileyi barıştırdı

Sadak, dargın aileyi barıştırdı

İnşaat nedeniyle Eruh’ta aralarına husumet giren Er ve Tutcan aileleri Belediye Başkanı Sadak’ın araya girmesiyle barıştırıldılar.

A+A-

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Eruh’a bağlı Çırpılı köyünde ev inşaatı nedeniyle 3 ay önce aralarında husumet çıkan Er ve Tutcan ailelerinin büyüklerini bir araya getirerek barışmalarını sağladı.

Belediyedeki makamında iki aile büyüklerini ağırlayan Sadak, “bölgemizde yaşayan insanlarımızın bugünlerde daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bölgemizin yapısı itibarıyla bazen sudan nedenlerle aileler arasında kavgalar çıkabiliyor. Bunları en aza indirmek ve halihazırda var olan problemleri sona erdirmek hepimizin görevidir. Bu barışma için bir aydan beri ben ve il yönetimimiz çaba sarfediyoruz. Sonunda aile büyüklerinin de katkısı ve hoşgörüleriyle mutlu sona ulaştık. Bölgemizde barışı sağlamak zor olduğu kadar barışı devam ettirmek te zor. Bu nedenle herkes bu konularda hassas davranması lazım.” dedi.

Belediye Başkanı Sadak’ın konuşmasının ardından dargın aileler el sıkışarak dargınlıklarını bitirdiler. Daha sonra hep birlikte yemek yediler.

Bu haber toplam 3675 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!