1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Saadet Partililer Siirtliler.Net bürosunu ziyaret etti
Saadet Partililer Siirtliler.Net bürosunu ziyaret etti

Saadet Partililer Siirtliler.Net bürosunu ziyaret etti

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı İbrahim Bilgen aralarında İl Başkanı Abdullatif Evin, Merkez İlçe Başkanı Muhsin Özbey ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Zafer Evin’inde bulunduğu heyetle Siirtliler.Net’i ziyaret ettiler.

A+A-

 

SİİRTLİLER.NET

 

SP Belediye Başkan Adayı İbrahim Bilgen geçmiş yıllarda Siit’te “DYP-CHP ikili yapısının dayatıldığına dikkat çekerek şu açıklamalarda bulundu : “Her aday kazanmak için yola koyulur. Biz de kazanmak için yola çıktık. Gerekli tüm çalışma programlarımız hazırlanmıştır. Çalışma programına göre ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, ve medya ziyaretleri yapılacaktır. İlimizde ikili yapı var. Biz bu yapıyı daha önce kırmaya çalıştığımız gibi bu seçimlerde de kıracağız. Önceki seçimlerde CHP ve DYP ikili yapı vardı. Aman ha DYP’ye oy verin yoksa CHP gelecek yöntemiyle iki kutuplu bir seçim uygulanıyordu. Zamanla MSP, RP olarak bu ikili yapıyı kırdık. Ancak 28 Şubat Darbesi bu ikili yapıyı tekrar oluşturdu. Allah’ın izni ile o ikili yapıyı önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de kıracağız. Biliyorsunuz Anadolu’da halen CHP-AKP ikili yapısı var. Siirt gibi Güneydoğu vilayetlerinde de AKP ve DTP ikilisi var. Bugün tekrar blok oy oluşturulursa – ki Siirt’in köylüsü de, şehirlisi de bu iki partiden memnun değildir.  Bu vesileyle halkımızın kazanacağına inandığı bir üçüncü parti oluşacak ve mutlaka o partiye teveccüh edecektir. Biz de Siirt halkına üçüncü partinin Saadet Partisi olduğunu anlatmaya gayret ediyoruz. Kısacası halkımıza şunu söylüyoruz ARTIK ALTERNATİF VAR, ÇÜNKÜ SAADET VAR”

 

 

İl Başkanı Abdullatif Evin yaptığı açıklamada : “Seçim bürosu henüz açmadık. Son 15 gün içerisinde seçim büromuzu açıp partililerimizi bu büromuzda ağırlamayı düşünüyoruz. Siirt’te AKP-DTP ikilisi dayatılıyor. Biz de diyoruz ki ne AKP, ne DTP. Varsa Saadet var. Manevi liderimiz Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın dediği gibi ‘Bir Saadet var bir de diğerleri

 

Ben bir esnafım aynı zamanda da bir siyasetçiyim. Birçok vilayette geziyorum. Türkiye’de 81 il var. En geri kalmış ilimiz Siirt’tir. Çok üzülerek görüyorum ki bazı ticari toplantılarda üzülerek Siirtimiz cennet gibi olmuş deniliyor. Maalesef en geri kalmış ilimiz Siirt’tir. Türkiye’de 4 ilde Başbakan seçilmiştir. Rize, Isparta, Malatya ve Siirt. Maalesef diğer illere bakalım bir de Siirt’e bakalım. Ben bunu düşünerek ne torpille ne baskıyla aday gösterdim. Siirt’e yarayacak ve Siirt halkına hizmet edecek, dindar, milli görüşçü ve tahsilli olan mühendis bir adayımızı gösterdik. İnşallah Siirt halkı karşısına başımız dik, yüzümüz ak olacaktır. Ben mutluyum. Siirt’te bir ahlak var. Siirt halkından rica ediyorum. Bilinçli bir şekilde oy kullansınlar. Sonra kahvelerde oturarak keşke elimiz kırılsaydı biz bu adama oy vermeseydik demesinler. Biz Belediye Başkan adayı olarak İbrahim Bilgen’i belirlediğimiz için çok mutluyuz. ” dedi.

 

SP İl Genel Meclis Üyesi Adayı Zafer Evin ise : “1995’ten bu yana Siirt’te tarım ve besicilik üzerine esnaflık yapmaktayım. Siirt’in dertlerinin bizzat yaşayarak içerisindeyim. Tüm sıkıntılarını bildiğim için seçildiğim taktirde ilimizin sorunlarına çözüm noktasında katkı sağlayacağım. İl Genel Meclis Üyesi adayı olarak Saadet Partisi’nden bu yarışa girmeyi uygun gördüm. Seçmenlerimizden istediğim şey bilinçli bir şekilde oy kullansınlar. Kime oy vereceklerini iyi tahlil etsinler.” dedi.

04.03.2009  

Bu haber toplam 2175 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!