1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rize Federasyonu, Siirt’e çıkarma yaptı.
Rize Federasyonu, Siirt’e çıkarma yaptı.

Rize Federasyonu, Siirt’e çıkarma yaptı.

(RİDEF) Rize Dernekler Federasyonu’na bağlı 42 kişilik bir heyet, gönül dostluğu çalışmaları kapsamında ilimiz Siirt’i ziyaret ettiler.

A+A-

Edinilen bilgiye göre Siirt Müteahhitler Derneği başkanı Hayrettin Çakıcı’nın davetiyle Siirt’e gelen RİDEF heyeti ilimizin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaretlerde bulundular. Heyet, Siirt Öğretmenler Evi’nde yöresel yemeklerimizden oluşan bir sofrayla ağırlandılar. Ziyaretten oldukça memnun kalan heyet adına konuşma yapan RİDEF Başkanı Ahmet Yurtman, “buranın sıcaklığını memleketimize götüreceğiz. Türkiye’de iki Rize var. Biri İstanbul diğeri ise Rize’dir. Rize’nin nüfusunun yarısından fazlası İstanbul’da. Derneklerimiz de Siirtli hemşehrilerimizin yoğun olduğu Fatih ilçesi ve civarındadır. Yolu düşen tüm dostlarımızı bekliyoruz.” dedi.

SİİRTLİLER FEDERASYONU’NUN EKSİKLİĞİNİ HATIRLATTI

İlimize yapılan bu ziyaret uzun bir süredir gündemde tuttuğumuz ve geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da ilk toplantısı yapılan Siirt derneklerinin birleşerek Siirtliler Federasyonu’nun eksikliğini hatırlattı.

Bilindiği üzere Siirtliler.Net son aylarda Türkiye genelinde Siirtliler Federasyonu kurulmasıyla ilgili fikri gündemde tutmakta, toplumun çeşitli kesimlerinden görüş ve düşünceleri sizlere aktarmaktadır.

Bu haber toplam 2947 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!