1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Rize Dernekler Federasyonu: İsteyince oluyor
Rize Dernekler Federasyonu: İsteyince oluyor

Rize Dernekler Federasyonu: İsteyince oluyor

Kısa adı RİDEF olan Rize Dernekler Federasyonu, Türkiye’de onlarcadan sadece bir tanesi…

A+A-

 

Siirtliler.Net tarafından uzun bir süredir gündemde tutulan Siirtliler Federasyonu’yla ilgili üzerimizdeki ölü toprağını atabilmiş değiliz. Kurulması için değil, kurulmaması için her türlü olumsuzluğu ve negatif düşünceleri büyük bir hassasiyetle koruyoruz. Siirtliler olarak birbirimizin kuyusunu kazmakla meşgul iken, Türkiye’de onlarca örnekten bir tanesi olan Rize Federasyonu’nu inceleyelim…
 
Türkiye genelinde onlarca Rize Derneği, bir araya geldi ve Rize Dernekler Federasyonu’nu kurdular. İşte o federasyonun çalışmalarından sadece bazıları:
 
 
RİZE DERNEKLER FEDERASYONU (RİDEF) ÇALIŞMALARI
 
İSTANBUL’DA RİZE GÜNLERİ
 
ridefgunleri.jpg
 
Bu yıl 6.ncisi düzenlenen ve her yıl başka bir slogan ile yola çıkan RİDEF, bu yıl “Çayın Başkentinden, Kültürlerin Başkentine” sloganıyla yola çıktı. Rize Günleri İstanbul Valisi Avni Mutlu’nun katılımı ve çok sayıda davetli ve Rizelilerin katılımı ile Ümraniye Meydanı'nda...
 
 
RİZE’Lİ SİYASİLERİ TOPLADI
 
ridefvekiller.jpg
 
RİDEF, İstanbul’da, Rize’li Milletvekillerini ve siyasetçileri topladı. Konuklara kısa özgeçmişlerinin anlatarak kendilerini tanıtan vekil adayları bölgelerine yönelik duygu ve düşüncelerini ifade ettikleri konuşmalarında, seçilmeleri durumunda Rize’ye hizmet edecekleri sözünü verdiler.
 
 
TOPLUMSAL BARIŞ KÖPRÜSÜ
 
ridefgonul.jpg
 
RİDEF, Türkiye’yi dolaşmaya devam ederek “Gönül Köprüsü” inşa ediyor. Bitlis, Van, Diyarbakır’dan sonra Siirt, Batman, Mardin, Şanlıurfa’ya giden RİDEF heyeti buralarda çeşitli temaslarda bulundu, dostluklar kurdular.
 
 
EDİRNE VE KIRKLARELİ YOLLARINDA
 
ridefgezi.jpg
 
Doğu'dan Batıya geçen Ridef,  Edirne ve Kırklareli ziyaretlerinde bulundu. Üç otobüs Rize'li beraber çıktıkları yola Edirne’deki Roman vatandaşlarla güzel bir deneyim geçirdiler.Mimar Sinan’ın yaptığı o büyüleyici cami ve eserlerini gördüler.
 
 
RİZE – GİRESUN DOSTLUK YEMEĞİ
 
ridefdostluk.jpg
 
Doğu Karadeniz’in iki şehrinin dostluğunun pekiştirilmesi amacıyla Rize ve Giresun Dernek Başkanları İstanbul’da bir araya gelerek birlik mesajları verdiler.
 
 
VALİ MUTLU İLE TANIŞMA KAHVALTISI
 
ridefvali.jpg
 
RİDEF, düzenlediği tanışma kahvaltısında yeni İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU ile İstanbul’daki dernek başkanlarını,  yöneticilerini ve Rizeli bürokrat, siyasi ve STÖ temsilcilerini bir araya getirdi.
 
Bu haber toplam 3291 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!