1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Rıstak Turnuvası Halenze’nin galibiyetiyle son buldu
Rıstak Turnuvası Halenze’nin galibiyetiyle son buldu

Rıstak Turnuvası Halenze’nin galibiyetiyle son buldu

İstanbul’da düzenlenen 1.Rıstak Futbol Turnuvasında yapılan son maçın ardından ödül töreniyle son buldu.

A+A-

Siirtliler.Net’in organize ettiği ve 3 haftadır sürmekte olan 1.Rıstak Futbol Turnuvası bugün oynanan Fisken-Halenze takımlarının maçıyla son buldu. Fisken’i 4-2 yenen Halenze takımı turnuvanın galibi oldu. Fisken turnuvanın ikincilik ödülünü alırken Fersaf takımı ise üçüncülük ödülünü aldı. İşte turnuvanın sonuçları ve ödülleri

 

Turnuva Birincisi

Halenze (Bağtepe)

 

Turnuva İkincisi

Fisken (Doluharman)

 

Turnuva Üçüncüsü

Fersaf (Dereyamaç)

 

Fair-Play (En Centilmen Takım) Ödülü

Tillo (Aydınlar)

 

Gol Kralı

Halenze takımından Rıdvan Selman

 

 

Turnuvaların sürdüğü 3 hafta boyunca 8 takım birbiriyle kıyasıya yarıştılar. Turnuvalar boyunca yaklaşık olarak toplam 1500 kişinin seyirci olarak katıldılar. Zaman zaman hararetli anların yaşandığı turnuvada genel olarak dostluk hâkim idi. Bazen sinirler gerildi, bazen gülüşmeler havalarda uçuştu. Takımlar hafta içerisinde Tophane’deki Halenze Derneği’nde bir araya gelerek turnuvayla ilgili değerlendirmelerde bulunacaklar.

 

FİSKEN VE HALENZE TARAFTAR VE OYUNCULARI EL ELE

 

Son yapılan karşılaşmada yüzlerce taraftar arasında bulunan 2 kişinin ortamı germesiyle kısa süreli bir sözlü arbede yaşandıysa da karşılıklı anlayış ve sağ duyu turnuvaya gölge düşürmedi. Maçın başlangıcından sonuna kadar Fisken ile Halenze takımlarının gerek taraftarı gerekse oyuncularının birbirlerine karşı olan centilmenliği görülmeye değerdi. Taraftarın zaman zaman hep birlikte “iki takım bizimdir, iki takım elele” tezahuratları karşılaşmanın en renkli sahnelerindendi. Fisken takımının taraftarları maç öncesinde yanlarında getirdikleri büyük afişle Van'daki depremzedelere başsağlığı mesajına yer vermeleri takdirle karşılandı.

 

ÖDÜL TÖRENİNDE HEYECAN DORUKTAYDI

 

Yapılan son final maçının ardından saha içerisinde düzenlenen ödül törenine turnuvalara ev sahipliği yapan Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Güngören Belediyesi Meclis Üyesi Hikmet Sırma ile Mücahit Taşkıran, Bahçelievler eski Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Taşkıran ve Siirt milletvekili Osman Ören’in danışmanı Halil Seyidoğlu katıldı.

 

SİİRTLİLER.NET’E TEŞEKKÜR

 

Turnuvanın organizatörlüğünü yapan Siirtliler.Net’e tüm takım kaptanları, futbolcuları ve taraftarı teşekkür ettiler ve seneye daha profesyonel bir turnuvanın gerçekleşmesi isteğinde bulundular.

 

Not: Tüm Fotoğraflar ve video görüntülerine sonraki haberde ayrıca yer verilecektir.

 

Bu haber toplam 4473 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!