1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Rıstak Futbol Turnuvası 16 Ekim’de başlıyor
Rıstak Futbol Turnuvası 16 Ekim’de başlıyor

Rıstak Futbol Turnuvası 16 Ekim’de başlıyor

İstanbul’da yaşayan Siirt’in Rıstak bölgesine bağlı köyleri arasında düzenlenecek futbol turnuvasının ilk düdüğü 16 Ekim 2011 Pazar günü çalıyor.

A+A-

Siirtliler.Net tarafından organize edilen futbol turnuvası, İstanbul’da yaşayan Siirt’in Rıstak bölgesine bağlı köyleri arasında düzenleniyor. Dayanışma ve tanışmayı amaçlayan turnuvayla ilgili geçtiğimiz hafta İstanbul’un tarihi semtlerinden olan Tophane’de Siirtliler.Net’in ev sahipliğinde toplanan köylerin temsilcileri turnuvanın başlangıcını 16 Ekim 2011 Pazar günü olarak belirlediler.

3 HAFTA SÜRECEK

Turnuvalar 16 – 23 – 30 Ekim Pazar günleri olmak üzere toplam 3 hafta sürecek. Her hafta 4 maçın yapılacağı turnuvanın bitiminde ödül töreni düzenlenecek.

GÜNGÖREN BELEDİYESİ SAHA SPONSORU

Güngören Belediyesi’nde Meclis Üyesi olan Siirt’in Pervari ilçesinden hemşehrimiz Hikmet Sırma’nın girişimleri neticesinde Güngören Belediye Başkanı Yücel Karaman, turnuvanın düzenleneceği sahanın sponsorluğunu üstlendi.

TURNUVA BİTİMİNDE ÖDÜL TÖRENİ

Turnuvanın bitiminde düzenlenecek törende çeşitli ödüller verilecek. Törene Siirt Milletvekili Osman Ören’in yanı sıra Güngören Belediye Başkanı Yücel Karaman katılacak. Öte yandan çok sayıda dernek yönetici ve temsilcilerinin de turnuvayı izleyici olarak katılacakları öğrenildi.

Turnuvaya 8 takım katılacak

Siirt Merkez Takımı
Tillo (
Aydınlar) Takımı
Fersaf (
Dereyamaç) Takımı
Fisken (
Doluharman) Takımı
Halenze (
Bağtepe) Takımı
İsnep (
Çatılı) Takımı
Tom (
İkizbağlar) Takımı
Alenzok (
Akyamaç) Takımı

Bu haber toplam 3128 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!