1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Rektörün şahsıma yolladığı mektup
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Rektörün şahsıma yolladığı mektup

A+A-

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman dün mail yoluyla şahsıma bir mektup yollamış. İhtar mektubundan ziyade bir savunma mektubuna benziyordu. 24 Ekim’de köşe yazımda şahsıyla ilgili bizzat yaşadıklarımın yanı sıra duygu ve düşüncelerimi dile getirmiştim. 

Aylardır Siirtliler. NET sitesine giriş üniversite bünyesinde yasaklı durumda. Yazımı yazdığım gün üniversiteden 30-40 tane ya telefon geldi veya whatsapp mesajı geldi “site açılmış artık girebiliyoruz” diye. Bir anlam verememiştim. Tabi ertesi gün site yine yasaklanmıştı. Yani sadece 1 günlüğüne sitenin yasağı kaldırılmıştı üniversiteden. Rektörün mektubu dün elime ulaşınca sitenin niçin bir anda açıldığına ve ertesi gün tekrar kapatıldığını anladım. Rektör sırf yazımı okuyabilsin diye sitenin yasağını kaldırtmış, yazımı büyük bir öfkeyle ve hatta koltuğunda hop oturup hop kalkarak okuduktan sonra “çabuk kapatııınnnn” diye talimatı vermiş. Yani aklıma başka mantıklı bir şey gelmiyor. Koskoca rektörün uğraştığı şeye bak!

Rektörün şahsıma yolladığı mektubu okurken büyük bir oranda savunma refleksi içerisinde bulunduğunu farkettim. Bu arada mektubu eğitim kategorisindeki haberlerde olduğu gibi noktasına virgülüne dokunmadan yayınladım. İsteyen oradan okuyabilir.

Mektubun bazı yerlerinde sesli bir şekilde güldüm. Fetö konusunda mücadelede yeteneksiz ve zayıf olduğu yönündeki tespitlerimi inkar ediyor. “Yok öyle bir şey” diyor. Öyle olsaydı Cumhurbaşkanı beni yeniden seçmezdi’ye getiriyor konuyu. Cümlesinde “12. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 2017 yılında yeniden…” diyor. Rektör bey “Cumhurbaşkanı” değil “Cumhurbaşkanımız” demeyi/yazmayı öğrensen iyi olur. Bilinç altında hangi kodlar var bilmiyorum fakat herşeye rağmen seni yeniden seçen bir Dünya liderine “daha kanıksanmış” bir şekilde ifade etsen iyi edersin.

Mektubunda benim ifade ettiğim 4 makam aracı ve çok sayıda yakınını üniversiteye yerleştirdiği konularına getirmiş ve inkâr ediyor. “Tek bir makam aracım dahi yok” diyor. Yeminle sesli güldüm.

Fetö ile mücadele etmediği yönündeki görüşlerimin hiçbir kıymeti olmadığını belirtmiş. 

Pes diyorum. 
 

Bu yazı toplam 2300 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum