1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rektörden Siirt Müftülüğüne ziyaret
Rektörden Siirt Müftülüğüne ziyaret

Rektörden Siirt Müftülüğüne ziyaret

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları, Siirt Müftülüğüne nezaket ziyaretinde bulundu.

A+A-

Ziyarette Üniversite Genel Sekreteri M. Fatih Ete ile Rektör danışmanı Meslek yüksek okulu Müdürü Yrd.Doç. İbrahim Teğin hazır bulundu.

 

Siirt Müftüsü Faruk Arvas ile bir süre görüşen Rektör Ziyadanoğullları, fırsat buldukça kurumlarımızı ziyaret ettiklerini ve diyaloga önem verdiklerini belirterek, Siirt üniversitesinin kuruluşu ve yaptıkları çalışmaları anlatarak şunları söyledi;

 

“Öncelikli olarak Sivil Toplum örgütleri ve Resmi kurumlarımızla diyalogu en üst düzeyde tutmak için bu ziyaretleri yapıyoruz. Bu ziyaretlerin önemli tarafı da toplum aralarındaki bağı güçlendirmektir. Toplumda güçlü bağları oluşturmak için yapılan bu ziyaretler oldukça faydalı oluyor.” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Siirt müftüsü Faruk Arvas, okumanın ve üniversitenin önemine değindi. Arvas,  İslam’ın ilk emrinin oku olduğunu, böyle bir dinin mensupları olarak, eğitime büyük katkılar veren Siirt üniversitesini yanlarında görmekten memnun kaldıklarını söyledi. Siirt Üniversitesini kardeş kurum olarak gördüklerini anlatan Müftü Arvas, kendilerine bir görevin düşmesi durumunda buna hazır olduklarını sözlerine kaydetti.

 

Müftülük makamında yapılan nezaket ziyaretinin ardından Diyanet yayınlarından oluşan kitap seti Rektör, Genel sekreter ve Danışmana İl Müftümüz tarafından hediye edildi.

Bu haber toplam 1841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!