1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Rehber öğretmenler koordinasyon toplantısı
Rehber öğretmenler koordinasyon toplantısı

Rehber öğretmenler koordinasyon toplantısı

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı rehber öğretmenler koordinasyon toplantısı 13 Ekim tarihinde yapıldı.

A+A-

Her yıl eğitim-öğretim yılı başında il genelinde görev yapan rehber öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen koordinasyon toplantısı 13 Ekim 2010 tarihinde Endüstri Meslek Lisesinde yapıldı. İl Milli eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER’ in de katılımıyla gerçekleştirilen ve açılış konuşmasını yaptığı toplantıda rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fethi SUAY, Eğitim Müfettişleri Başkanı Kanber KIZBAŞ ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü bölüm başkanları ve öğretmenleri rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri ile ilgili çeşitli bilgilendirmelerde bulundular.

 

Okullarda rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin önemine değinen İl Milli eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER, rehber öğretmenlerin bir çok konuda okul yönetimi ve öğretmenler ile işbirliği içinde olmaları ve ailelerin mutlaka okula çekilmesi gerektiğini bu şekilde daha başarılı olunacağını belirtti.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Fethi SUAY bu yıl ilimizde yapılacak rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine değinerek ilimizde rehber öğretmen sayısının arttığını, Kasım ayında yapılacak atamalarla ilde rehber öğretmeni olmayan okulun kalmaması için çalışacaklarını belirtti.  Rehber öğretmen sayısının artması ile birlikte bu yıl bu hizmetlerde bir atılım yılı olacağını belirtti. Özellikle bu yıl anne-baba eğitimlerine ağırlık verileceğini belirten M. Fethi SUAY ayrıca rehber öğretmenlerin de işbirliği içinde çalışmaları ve bilgi paylaşımında bulunabilmeleri için eğitim bölgelerine göre birer koordinatör öğretmen başkanlığında aylık toplantılar düzenleyeceğini belirtti.

 

Daha sonra Eğitim Müfettişleri Başkanı Kanber KIZBAŞ, rehber öğretmenlerin karşılaştığı sorunlar, denetimlerde rehberlik faaliyetleri ile ilgili üzerinde durulan maddeler, yapılan bütün çalışmaların kayıt altına alınması, belgelendirilmesinin gerekliliğine değindi.

 

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Bölüm Başkanları ve öğretmenleri de rehberlik hizmetleri ve yapılacak çalışmalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdikten sonra rehber öğretmenlerden gelen sorular cevaplandırılarak dilek ve temennilerle toplantı sonlandırıldı.

Bu haber toplam 2489 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!