1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Referanduma ne gerek var şimdi?
Referanduma ne gerek var şimdi?

Referanduma ne gerek var şimdi?

Ne referandumu yaa. Ne gerek var şimdi?

A+A-

Son günlerde “neyin var” diye soruyorlar. Ne olacak? Yıllardır mutluluğumuz için kurduğumuz düzen elden gidecek diye korkuyorum. Mutluluğumuza göz diken bir milletle karşı karşıyayız ben ve arkadaşlarım. Nasıl üzülmeyeyim?

Sen kalk yıllarca herşeyi gönlünce dizayn et, birileri kalksın “bu milletin de söz sahibi olmaya hakkı var” diye hiçbir şeyden anlamayan milletin önüne referandum sandığını koysunlar. Yahu bu millet hiçbir şeyden anlamaz, kafalarını neden karıştırıyorlar. Milletin ne işi var referandumla, sandıkla. Millet gitsin tarlasında bağında bahçesinde uğraşsın. Ne işi var memleket yönetimiyle. Vallahi can sıkılmayacak gibi değil.

Düşünsene istediğimiz zaman beğenmediğimiz iktidarı alaşağı ediyorduk, istediğimiz zaman darbe yaptırıyorduk, çok keyifli ve eğlenceli provakasyonlar organize ediyorduk, banka boşaltıyorduk, emeğimizin karşılığı olan makamlarımızın tadını çıkartıp hak ettiğimiz paraları güzel güzel yabancı tatil bölgelerinde viskimizi yudumlayarak yiyorduk. Şimdi de zoruma gidiyor: Kafası çalışmayan bir topluluğun önüne sandık koyacaklar ve bu millet de bizim bu keyfimize limon sıkacak.

O kadar darbeyi boşuna mı yaptık. Biraz vicdanım sızlıyor ama gerektiğinde bir sağdan bir soldan astık. Hatta önceki büyüklerimiz başbakan bile astılar. Düşünsene bu kadar emek şimdi heba olup gidecek. Her şey bir tarafa çocuklarımın mutluluğu ne olacak. Artık onlara istedikleri lüx arabaları alamayacağım, kızımın doğum günü partisinde istediğim kadar harcama yapamayacağım. Yanlış anlamayın, bu lüx partilerde harcadığım paralar tamamen alnımın teridir.

Hey gidi günler. Başbakanı, Cumhurbaşkanını tartakladığımız, yaka paça sürüklediğimiz günler geliyor aklıma. Tam bir kahraman gibiydik. Şimdi bidon kafalıların oyuna sunuluyor memleketin geleceği. Yahu anlamıyorum millet ne anlayacak bu reformlardan. Bir şey değişecekse ona da biz karar veririz. Şu an için bir değişiklik gereği görmüyoruz, demek ki gerekli değil.

Üff canım çok sıkkın. Ne güzel kendimize göre mutlu bir azınlık kurmuştuk, memleketin çarkını da keyfimize göre çeviriyorduk. İpler elimizdeyken herşey çok güzeldi. Hatırlar mısın 28 Şubat’ı? İktidarla anlaşamayınca ortaya birkaç tane soytarı attık. Birine tuhaf kıyafetler giydirdik, birkaç kadını pavyondan çıkarıp güzelce eğitmiştik. Hatta biri de alkolikti onu da şeyh yaptık. Sürdük piyasaya onları. Bir imam hatipti, irticaydı mevzusu attık ortaya. Saysan 100 kişi bile yoktu ama basındaki arkadaşlar sağolsunlar bize çok destek oldular. Ondan sonra hükümeti küt diye indirdik. Ortalık toz duman olunca bankaları boşalttık ta hiç kimsenin ruhu duymadı. Sonra da emekli olunca kimimiz bu bankaların yönetim kuruluna geçtik, kimimiz uluslar arası silah şirketlerinin danışmanlığını yaptık. Alnımızın teriydi bu emekler.

Ama işte bu anayasa değişikliği olursa iyi olmaz. Eskisi gibi darbe falan da yapamıyoruz. Muhtırayı zaten kimse ciddiye almıyor. Ama iyi muhabbetti ha. Hemen diyorduk ki “bu hükümet cumhuriyeti yıkacak, bunlar irticacı bizi İran’a bağlayacaklar” falan diye milleti de yatıştırıyorduk. Eğer hükümet sosyal demokrat falan ise “bunlar komünist bizi Rusya’ya bağlayacaklar” diyorduk, basındaki abilerimiz ablalarımız da bize destek veriyordu ve hükümet nakaut… Ama şimdi bu adamlar uyandı. Bir “HAYIR” çıksa rahat nefes alacağım. Yine de bir şey diyeyim mi; Herşeye rağmen çok güzel günlerdi be.

Netekim o günleri çok  özleyeceğim.

Siirtliler.Net Okuyucu Mektubu

 

Bu haber toplam 2023 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!