1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Referandum sonuçları için Tillo ne dedi?
Referandum sonuçları için Tillo ne dedi?

Referandum sonuçları için Tillo ne dedi?

Referandumda en yüksek EVET oyu çıkaran bölgeler arasında yer alan Tillo, sonuçlarla ilgili ne dedi?

A+A-

Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada sonucun sürpriz olmadığını dile getirerek aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“Gerek Türkiye, gerek Siirt gerekse de ilçemiz Tillo için çıkan sonuçlar sürpriz değildi. Beklediğimiz ve tahmin ettiğimiz sonuçlar çıktı. Seçimmesut memduhoğlu öncesinde verdiğimiz beyanatlarda da aşağı yukarı bu rakamları yakalayabileceğimizi açıklamıştık. Tillo’da seçim öncesinde bütün Tillolular birlik beraberlik içerisinde ülkemizin ihtiyacı olan özgürlüklerden yana Anayasa için çalıştık. Kazanan Türkiye olmuştur. Teşkilatımızda çalışan büyüğünden küçüğüne herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Ak Parti Tillo İlçe Başkanı Ömer Faruk Sualp ise vatandaşların kendi iradelerini gösterdiğine dikkat çekti. Referandum öncesinde Siirtliler.Net kameralarına konuştuğunda da Tillo’dan yüksek oranda EVET oylarının çıkacağını iddialı bir şekilde açıklamış olan Ömer Faruk Sualp, referandum sonrası yaptığı değerlendirmede aşağıdaki ifadelere yer verdi:


“Referandum her ne kadar Ak Parti seçimi olarak lanse edildiyse de evet bizim seçimimizdir ama aslında halkımızın seçimidir. Bu iradeyi tüm halkımız göstermiştir. Referandum çalışmalarında en büyük ömer faruk sualpkatkıyı gösteren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Sandıklarımızda görev alan sandık görevlileri, teşkilatımızın üst tabakasından, alt tabakasına herkese teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizindir. Memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.

Kılıçdaroğlu Türkiye’de hiçbir yerde oy kullanamamıştır

Ayrıca Türkiye’yi yöneteceğim diye yola çıkan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu ülkede hiçbir yerde oy kullanamıyorsa genel başkanlık koltuğunu bence işgal ediyor ve istifa etmesi gerekiyor. Kazanan Türkiye olmuştur. Darısı memleketimizin ihtiyacı olan daha geniş kapsamlı olan yeni bir anayasa değişikliğine.

Eniştemiz, herkesten çok çalıştı. Şükranlarımızı arz ediyoruz

Son olarak, Ramazan ayında da büyük çaba gösteren, gecesini gündüzüne katan, referandum çalışmalarına hepimizden daha çok zaman ayıran eniştemize, sayın Başbakanımıza üstün şükranlarımızı arz ediyorum.”

Bu haber toplam 3647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!