1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ramazan paylaşmak, paylaşmak ibadettir
Ramazan paylaşmak, paylaşmak ibadettir

Ramazan paylaşmak, paylaşmak ibadettir

Avrupa da yaşayan vatandaşlarımız ramazan ayında ilimizdeki fakir fukaraya dağıtılmak üzere yardım kolilerini ev, ev dolaşıp muhtaç ailelere verdi.

A+A-

Avrupa da milli görüş tarafından kurulan Hasene Derneği henüz bir yılını doldurmadan dünya üzerinde ki 86 ülkeye ulaşmayı başarmış.

Dernek Avrupa da yaşayan Müslümanlar tarafından ihtiyaç sahiplerine kurbanlık et, yardım kolisi, eğitim, su kuyusu açma, yetim evlatlık edinme, gibi birçok alanda muhtaç kişilerin yardımına koşuyor.

 

Bu ramazan ayında da Ramazan paylaşmak, paylaşmak ibadettir. Sloganı ile dünyada ki ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Türkiye de yardım faaliyetlerini yürüten dernek ilimizde de muhtaç ailelere yardım kolisi dağıtımında bulundu.

 

 

Derneğin Avustralya viyana temsilcisi Şerafettin Sungur bizzat kendi eli ile dağıttığı yardımların huzurunu yaşarken dernek hakkında bilgi verdi Sungur ‘ Derneğimizin merkezi Almanya’dır derneğimizin kuruluşu bir yıl olmadan Avrupa’daki Müslümanların finansmanları ile 86 ülkede yardım faaliyetlerini sürdürdük. Geçen sene kurban bayramında Avrupa da Müslümanlar tarafından bağışlanan 98 bin kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık ayrıca özellikle Afrika da 9200 insanın katarak ameliyatının yapılması için tespit ettik. Ve buna benzer birçok faaliyetlerimiz devam ediyor devamda edeceğiz Allahın izni ile ayrıca yardım kolisi olarak bu sene Türkiye de 10 bin âdetin üzerinde bir dağıtım geçekleştirdik. İnşallah bunlara kat, kat devam edilecektir. Şeklinde konuştu.

 

 

Müslüman olmanın bilinci ile bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran dernek yetkilileri bir sonraki görevleri için Bitlis ve Muş illerine hareket etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1928 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!