1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Provokasyon iddiası Cuma mitingini iptal ettirdi
Provokasyon iddiası Cuma mitingini iptal ettirdi

Provokasyon iddiası Cuma mitingini iptal ettirdi

AK Parti’nin 1.sıradan aday gösterdiği Afif Demirkıran’ı protesto için yapılması planlanan mitingin iptal edildiği öğrenildi.

A+A-

Afif Demirkıran’ın Siirt milletvekili aday listesinden 1.sıradan yer verilmesi kentte tepkilere neden oldu. AK Parti tabanından farklı kimi kesimler tarafından tepkiyle karşılanan bu durumla ilgili Siirtliler.Net’e gelen okuyucu yorumlarında kimileri Demirkıran’ın bugüne kadar Siirt’e yapmış olduğu hizmetlere yer verdilerse de okuyucu yorumlarının neredeyse tamamında tepki mesajları yer aldı.

 

Afif Demirkıran’ın tekrardan 1.sıradan aday gösterilmesini kabul etmeyenler seslerini Ankara’ya duyurabilmek için demokratik hakları olan tepkilerini bir dizi protesto faaliyetlerine dökmek kolları sıvadılar. Sosyal paylaşım ağı olan Facebook’ta açılan protesto grubuna 3 gün içerisinde 3 bini aşkın kişi üye oldu ve tepkilerini Siirtliler.net’in yanı sıra bu grupta da dile getirdiler.

 

MİTİNG İPTAL EDİLDİ

 

Öte yandan iki gün önce bilgisayar ekranlarınıza getirmiş olduğumuz Cuma namazı sonrası ilimiz merkezinde bir protesto gösterisiyle basın açıklamasının yapılacağı haberi kentte geniş yankı buldu. Ancak muhalif partiler tarafından bu durumun AK Parti aleyhtarlığını geliştirmeye yönelik provokatif bir boyuta ulaştırılacağı öğrenildi. Kimi muhalif partilerin Demirkıran’ı bahane edip AK Parti aleyhtarlığı için bir fırsat olarak değerlendireceği bilgisi Cuma günü (yarın) yapılması planlanan mitingin iptal edildiği bildirildi.

 

Bu haber toplam 6280 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!