1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Provakatör Vekil'den Polisi Tahrik Eden Hakaret
Provakatör Vekil'den Polisi Tahrik Eden Hakaret

Provakatör Vekil'den Polisi Tahrik Eden Hakaret

Batman'da korsan yürüyüş yapmak isteyen gruba polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Çıkan olaylarda 4 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Aralarında HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar ve Mehmet Ali Aslan’ın da bulunduğu grup, Turgut Özal Bulvarı Atatürk Parkı önünde bir araya gelerek “Öcalan’a özgürlük, öz yönetim” sloganlarıyla korsan yürüyüş yapmak istedi.

Polis, korsan yürüyüş yapmak isteyen gruba yapılanın kanunsuz olduğunu söyleyerek yürüyüşü sonlandırmaları için anons yaptı.

Yapılan tüm uyarılara rağmen korsan yürüyüşte ısrar eden grup ile polis arasında tartışma çıktı. Grup içerisinden polise taşlı saldırı yapılınca polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. 

HDP’Lİ VEKİL HADDİNİ AŞTI

Korsan yürüyüş yapan gruptan HDP’li vekil Mehmet Ali Aslan ile Polis arasında yaşanan sözlü tartışmada HDP’li vekil haddini aşarak “hangi şerefsiz su sıktı” şeklinde hakaretlerle polisi tahrik etmeye çalıştı. HDP’li vekilin tahriklerine gelmeyen polis, grubu dağıttı.

Çıkan olaylarda, bir polis memurunun başına taş isabet etti. Kasklı olan polis yara almadı. Yapılan müdahalede 4 kişi gözaltına alındı.

Bu haber toplam 2122 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!