1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Projelerimiz, Cumhurbaşkanı Gül’e sunuldu
Projelerimiz, Cumhurbaşkanı Gül’e sunuldu

Projelerimiz, Cumhurbaşkanı Gül’e sunuldu

Ekopolitik’in İstanbul toplantısında dile getirdiğimiz 3 proje, Kürt Açılımı raporunda Cumhurbaşkanı Gül’e sunuldu.

A+A-

Kürt Açılımı konusunda çalışmalar yapmak üzere Prof. Dr. Vamık Volkan, dördüncü kez görüştüğü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e 71 önerinin yer aldığı raporunu sundu. Raporda Siirtliler.Net olarak çeşitli vesilelerle gündeme getirdiğimiz 3 projemiz yer aldı.

Ekopolitik Derneği’nin İstanbul’da düzenlediği toplantıya katılan Siirtliler.Net Genel Yayın Editörü Bekir Berkay Türkay, uzun bir süredir çeşitli vesileler gündemde tuttuğumuz 3 projemizi toplantı gündemine aldı.

Prof.Vamık Volkan ve ekibinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e “Reçeteler” diye sunduğu 71 öneri arasında aşağıdaki Siirt için sunduğumuz 3 projemiz yer aldı.

o Öğretmenler günü yılın öğretmeni ödülü Mili Eğitim Bakanımız tarafından Siirt Tillo’da İbrahim Hakkı Hazretleri’nin bulunduğu yerde verilmelidir.

o Anneler günü Anna Jarvis’in yaptığı eylemle değil, dünyada annesini en iyi seven Veysel Karani Hazretleri’nin türbesinde Cumhurbaşkanımızın katılımıyla kutlanmalıdır.

o Dünyanın en iyi, en kaliteli Kürtçe eğitim veren üniversitesi Siirt ve Mardin’e kurulmalıdır.

Peki, Siirt’i Türkiye gündemine taşıyacak bu 3 projemizle ilgili Siirtliler ne düşünüyorlar? Siirt başta olmak üzere birçok vilayette yaşayan Siirtlilerle yapacağımız söyleşilerle bu sorumuzun yanıtını ilerleyen günlerde bilgisayar ekranlarınıza ve gazetemiz sayfalarına taşıyacağız.

Bu haber toplam 2430 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!