1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Prof.Dr.Sırma gezdiği ülkeleri anlatacak
Prof.Dr.Sırma gezdiği ülkeleri anlatacak

Prof.Dr.Sırma gezdiği ülkeleri anlatacak

Değerli ilim adamlarından Siirtli hemşehrimiz Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, ESKADER’in düzenlediği Bâbıâli Sohbetleri’ne bu hafta konuk oluyor.

A+A-

Prof. Sırma, gezip gördüğü ülkeleri anlatacak. Toplantı 21 Ekim Perşembe günü saat 18.00-20.00 arasında Cağaloğlu’nda Timaş Kitapkahve’de gerçekleşecek.

 

İslâm tarihine dâir eserleri ve gezi kitaplarıyla tanınan ve yeni tezleriyle bilim dünyasının dikkatini çeken Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, başkanlığını Siirtli hemşehrimiz Mehmet Nuri Yardım’ın yapmış olduğu Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin misafiri oluyor. “Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ile Dünyaya Seyahat” başlıklı sohbet toplantısı, Cağaloğlu, Alayköşkü Caddesi, No. 5 adresindeki Kitap Kahve’de dinlenebilecek. Prof. Sırma, Çin’den Yemen’e, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden İslâm dünyasına kadar çok geniş bir coğrafyada gezip gördüğü ülkeleri ve insanlarını anlatacak. En çok gezen akademisyenlerimizden olan Prof. Sırma, gezip dolaştığı ülkelerdeki sosyal ve kültürel hayat ile insanlarının duygu ve düşüncelerini de dile getirecek. Sırma’ya dinleyiciler de soru sorabilecek. 

 

TARİHE ADANMIŞ BİR ÖMÜR

 

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, 10 Temmuz 1944 yılında, Siirt’in Pervari ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Pervari’de yaptıktan sonra orta ve lise öğrenimini Siirt’te tamamladı. 1962 yılında girdiği Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni, 1966 yılında bitirdi. Üniversite öğrenimi sırasında, bir müddet Batman’da, Türk Petrollerinde işçi, bir müddet de Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memur olarak çalıştı. Üniversite mezuniyetinden sonra, orta öğrenimini yapmış olduğu Siirt Lisesi’ne öğretmen olarak atandı.

 

YARDIM’dan davet

ESKADER olarak 21 Ekim perşembe akşamı saat 18.00'de düzenlediğimiz "Babıâli Sohbetleri"nin bu haftaki konuğu değerli tarihçi Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma'dır. Sizleri de bu nezih toplantıya davet ediyor, bekliyoruz.

 

Selâm ve saygıyla...

Mehmet Nuri Yardım

Bu haber toplam 2242 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!