1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Prof.Dr.M.Ali Ceylan Erden, memleketine döndü
Prof.Dr.M.Ali Ceylan Erden, memleketine döndü

Prof.Dr.M.Ali Ceylan Erden, memleketine döndü

Özel Siirt Medlife Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Ceylan Erden, yeni görev yerinde hasta kabulüne başladı.

A+A-

Çoğu hemşerimizin kendisini yakından tanıdığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Profesörü Erden, 2005 yılına kadar Dicle Üniversitesi Kadın hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığında bulunmuş ve kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır. Çok sayıda yerli ve yabancı literatürde yayınları, 3 adet bilimsel kitabı ve yine çok sayıda kongreye (Ulusal ve Uluslar arası) konuşmacı olarak katılmıştır. Memleket özlemi ile yapılan teklifi kabul ederek Medlife hastanesinde göreve başlamıştır. Memlekete hizmet etmenin heyecanını ve coşkusunu değerli hemşerileri ile paylaşmak istemektedir.

 

PROF. DR. ALİ CEYLAN ERDENİ TANIYALIM:

 

Prof. Dr. Ali Ceylan Erden 1945 yılında Siirt'e bağlı Kozluk’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesinden 1969 yılında mezun olduktan sonra 3 yıl pratisyen hekimlik yaptı. Hacettepe Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında 1972-1977 yılları arasında ihtisasını tamamladı. Bir yıl Anamur Devlet Hastanesi’nde çalıştıktan sonra 1978 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nı kurmak üzere öğretim görevlisi olarak atandı. Çalıştığı dönemde VULVA ve VAJEN HASTALIKLARI ve PLASENTA başlıklı iki adet kitap yayınladı. Hocamız 1981’de doçent oldu. Başhekim yardımcılığı, Tıp Fakültesi Dekan vekilliği, yönetim kurulu üyeliği, yayın komisyon başkanlığı, intern koordinatörlüğü gibi pek çok komisyonda görev aldı. Laparaskopiyi rutin kullanıma soktu ve hormon laboratuvarının faaliyete girmesini sağladı. 1986’da Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalındaki görevinden ayrıldı. Dicle üniversitesi Kadın hastalıkları Anabilim dalı başkanlığında bulunan Prof. Dr. M. Ali Ceylan ERDEN kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.
Şimdi ise memleketi olan Siirt’te Medlife Özel Hastanede görev başlamıştır.

 

Edebiyat ile ilgili olduğunu “DELİ HATİCE” (Hikâye kitabı, 160 sayfa, basımda)başlıklı eserinin varlığından da anlaşılmaktadır.

 

M.Ali Ceylan ERDEN

Bu haber toplam 12322 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!