1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Prof Dr Başar Cander, Siirt Üniversitesi Rektör Adayı
Prof Dr Başar Cander, Siirt Üniversitesi Rektör Adayı

Prof Dr Başar Cander, Siirt Üniversitesi Rektör Adayı

Siirt Üniversitesi, Yeni dönemde Rektörünün kim olacağı merak konusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni dönemde Siirt'e kimi rektör atayacağı merak edilirken, Akademik dünyanın önemli isimlerinden Başar Cander adaylığını açıkladı.

A+A-

1968 Siirt doğumlu olan Prof.Dr.Başar Cander, Lise’ye kadar memleketi Siirt’te okudu. 1985 yılında girdiği Üniversite sınavını Bölge birincisi olarak tamamlanmasıyla kazandığı İstanbul Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 1991’de üniversiteyi bitirdi. Branşıyla ilgili ilk iş tecrübesi ise Konya Numune Hastanesi’nde Acil Tıp Uzmanlığı oldu. Türkiye’de ilk Acil Tıp Kliniğini kuran kişi olarak ta ülkemizin sağlık camiasında kayıtlara geçti.

Türkiye’nin akademisyen dünyasında özellikle Sağlık camiasında Siirtli kimliğiyle bilinen ender isimlerden biri olan Prof.Dr.Başar Cander, Siirt Üniversitesi’ne Rektör Adayı olarak başvurdu.

CANDER : “TIP FAKÜLTESİ SİİRT’E KAZANDIRILMALI”

25 yıllık akademik hayatında ulusal ve uluslararası önemli bir tecrübeye sahip olan hemşerimiz Prof.Dr.Başar Cander, taklit çalışmalardan ziyade yeni çalışmaların daha etkili ve gelişime açık olduğuna inanıyor. Tıp Fakültesi’nin ise Siirt için üniversite nezdinde çok önemli olduğunu belirten Cander, Siirt’in bu potansiyele sahip olduğu ifade ediyor.

basar-cander.jpg

Bu haber toplam 9226 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!