1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Prof.Dr.Aktay, Siirtliler.Net’e üye oldu
Prof.Dr.Aktay, Siirtliler.Net’e üye oldu

Prof.Dr.Aktay, Siirtliler.Net’e üye oldu

Memleketi Siirt’e gelen Prof.Dr.Yasin Aktay, Siirtliler.Net Derneği’ni ziyaret ederek üyelik formunu doldurdu.

A+A-

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Başkanı Prof.Dr.Ejder Okumuş ile birlikte Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı olan Prof.Dr.Yasin Aktay, Siirtliler.Net Derneği’ni ziyaret etti. Derneğin faaliyetleriyle ilgili Başkan Eyüp Güzel ve Başkan Yardımcısı Bekir Berkay Türkay’dan bilgiler alan Prof.Dr.Aktay derneğe üye oldu.

Siirt turizm haritası, Anneler Günü’nde Veysel Karani’nin anılması, Öğretmenler Günü’nde Hz.İbrahim Hakkı ile Hz.İsmail Fakirullah’ın anılması gibi etkinlikleri oldukça başarılı ve yerinde bulan Aktay, “isabetli kararlar almışsınız. Bu konuları kendi akademik çevrelerimde de dile getireceğim.” dedi.

İKİNCİ SANAT TARİHİ UZMANI DERNEKTE

Derneğin bir başka ziyaretçisi ise Hz.Veysel Karani Sempozyumunu katılmak üzere ilimize gelen sanat tarihi uzmanı Zekai Erdal oldu. Derneğin çalışmalarını internet ortamından takip ettiğini belirten Zekai Erdal hoca, “turizm haritasıyla ilgili çalışmanızdan haberdarım. Bu konuda çalışmanıza kattı anlamında sizlere yardımcı olacağım.” dedi. Dernek, M.Cabir Alper’den sonra ikinci sanat tarihi uzmanını bünyesine aldı.

Bu haber toplam 3000 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!